Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

EA FC Rakibi Ücretsiz Futbol Oyunu UFL’in Açık Betası Çıktı!

EA Sports FC rakibi UFL’in açık betası PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için duyuruldu. Ön indirmeye açılan beta, 7-9 Haziran tarihleri arasında oynanabilecek.

2016 yılında kurulan Kıbrıs merkezli video oyun geliştirme şirketi Strikerz, uzun zamandır üzerinde çalıştıkları oynaması ücretsiz futbol oyunu Ultimate Football League ya da kısaca UFL‘i gün yüzüne çıkarmaya hazırlanıyor. Merakla beklenen oyunun açık betası, PlayStation 5 ve Xbox Series X|S konsolları için duyuruldu.

Ön indirmeye açılan beta sürümü, 7 – 9 Haziran tarihleri arasında ücretsiz bir şekilde oynanabilecek. Bilindiği üzere EA Sports, uzun yıllar boyunca sadece Pro Evolution Soccer (yeni adıyla eFootball ) ile rekabet etti. Fakat şimdi UFL, EA FC serisine gerçek bir rakip olarak ortaya çıkmaya hazırlanıyor.

UFL Açık Betası Ön İndirmeye Açıldı

Strikerz tarafından geliştirilen futbol oyunu, oynaması ücretsiz olacak. Bu yaklaşım, hiç şüphesiz kullanıcıları oyunu denemeye teşvik edecek bir unsur olacaktır zira EA’in futbol oyunundan sıkılan epey bir insan bulunuyor. Ayrıca UFL, Cristiano Ronaldo ile bir ortaklık anlaşması imzaladı. Portekizli süperstar, oyunun yüzü olacak. Nitekim açık beta için paylaşılan kısa videoda kendisinin oyun içerisindeki görüntüsü yer alıyor.

Ultimate Football League, başlangıçta çevrimiçi oynanışa odaklanacak. Bu anlamda FC’deki UT moduna benzeyecek, ancak oyundaki ilerleme her yıl sıfırlanmayacak. Bu, EA FC’ye karşı büyük bir üstünlük sağlayabilir zira oyuncular büyük bir emek vererek sağladıkları ilerlemelerini gelecek yıllara da taşıyabilecekler.

UFL’de yaklaşık 5 bin lisanslı oyuncu bulunuyor. Bu sayı, FC 24‘teki yaklaşık 18 bin oyuncunun epey altında ancak Strikerz, şu ana kadar West Ham United ve Sporting Club gibi büyük kulüplerle ortaklık anlaşmaları imzaladı.

Her şey bir tarafa, UFL‘in oynaması ücretsiz olması ve daha uzun ömürlü bir çevrimiçi ilerleme sunması, onu EA Sports FC serisi karşısında büyük bir rakip haline getirebilir. Bugün itibarıyla ön indirmeye açılan UFL açık betasına PlayStation 5 için buradan, Xbox Series X|S için buradan ulaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.