Ubisoft, Steam’e Geri Dönme Sinyalleri Verdi

Ubisoft'un birkaç yıl aradan sonra Steam'de yeni oyunlar yayınlamaya geri dönme niyetinde olduğu yönünde sızıntılar ortaya çıktı.

Ubisoft, Steam’de yeni oyunlar yayınlamaya geri mi dönecek? Bu bilgi, Valve’nin mağazasının veri tabanındaki değişikliklerden ortaya çıktı. Bildiğiniz gibi Fransız yayıncı, çok uzun süredir Steam’de oyun yayınlamama kararı almıştı ve Epic Games Store ile bir ortaklık kurmuştu.

Twitter hesabı Gaming Updates and Countdowns, Steam’in dün Ubisoft Connect PC İstemcisi için destek eklediğini keşfetti. Bu, iki hizmet arasındaki daha da derinleşecek entegrasyonun bir göstergesi ve herkese yayıncının bu mağazaya geri döndüğünü düşündürdü.

Yeni Ubisoft Oyunları Steam’e Gelecek mi?

Ubisoft

Birkaç yıl öncesine kadar Ubisoft’un tüm PC oyunlarının Steam’de de satıldığını hatırlatalım. Bu durum, 2019’da değişti. Tom Clancy’s The Division 2 ve yayıncının sonraki tüm oyunları, yalnızca şirketin kendi mağazasında ve Epic Games Store’da piyasaya sürüldü. Daha da kötüsü bu durum geçici değildi, oyunlar Valve’nin mağazasına hiçbir zaman eklenmedi.

Bunun bir istisnası, birçok oyuncunun yayın stratejisindeki değişiklikten önce ön sipariş verdiği Anno 1800‘dü, bu yüzden oyuncular, oyunu ön sipariş verdikleri yerden indirebildi. Ubisoft’un önceki oyunları Valve’nin hizmetindeki dağıtımdan çekmediğini de belirtelim. Eski oyunlar orada hala güncelleme alıyor ancak yeni oyunlar sadece diğer mağazalarda mevcut.

Ubi Connect PC İstemci desteğinin eklenmesiyle, durumun değişeceği ve yakında yayıncının Far Cry 6, Assassin’s Creed: Valhalla, Watch Dogs: Legion, Immortals: Fenyx Rising isimli oyunlarının ve daha sonra çıkacak yapımlarının Steam’e eklenmesine dair umutlar yeşerdi.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol