Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ubisoft Satın Alma Tekliflerine Yeşil Işık Yaktı

Ubisoft varlıklarını güçlendirmeye devam ediyor. En son kendisi ile ilgili satın alma kararlarını tartışan şirket, çalışanlarını ve hayranlarını da kızdırdı.

Birkaç büyük video oyunu endüstrisi satın alımının ardından Ubisoft, kendisinin satın alınması fikrini tartıştı. Assassin’s Creed geliştiricisi dün gece en son finansal sonuç brifingini düzenledi ve kendi konumu hakkında yorum yapmadan önce Microsoft Activision Blizzard‘ı, Sony Bungie‘yi ve Take-Two Zynga‘yı satın aldığını hatırlatalım.

Yayıncı, daha önce Ubisoft‘un varlıklarının hiç bu kadar güçlü olmadığını söyledi. Ubisoft şirketi, 1986 yılında kuran patron Yves Guillemot‘un sahibi olduğu ve kontrol ettiği bağımsız bir şirket. Unutulmaz bir şekilde, Fransız medya holdingi Vivendi’nin 2016’da her ne pahasına olursa olsun bağımsız kalmak için “mücadele” sözü verdiğinde halka açık bir devralma girişimiyle mücadele etti.

Ubisoft Gücüne Güç Katıyor

Ubisoft

Guillemot, “Kararlarımızı her zaman oyuncularımız, çalışanlarımız ve hissedarlarımız olan paydaşlarımızın çıkarları doğrultusunda aldık” dedi. Bizi satın almak için bir teklif olsaydı, yönetim kurulunun bunu elbette tüm paydaşların çıkarına göre gözden geçireceğini söyledikten sonra, yeteneğe, endüstriyel ve finansal ölçeğe ayrıca geniş bir güçlü marka portföyüne sahip olduklarını da söyledi.

Son birkaç yıl, şirketin 2020 yazında çalışan tacizi ve işyeri kültürü konusundaki hesaplaşmasında mücadele ettiği için çalışanlar açısından zor geçti. Bu haftanın başlarında, çalışan grup, çalışma koşullarının iyileştirilmesi için baskı yapmaya devam eden bir yazı daha yayınladı. Ubisoft ayrıca, birçok çalışanın aynı fikirde olmadığı, NFT alanını keşfetmeye devam etmesiyle çalışanları ve hayranları kızdırdı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.