Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ubisoft, Satın Alınanlar Kervanına Katılabilir!

Activision Blizzard ve Bethesda gibi oyun devlerinin satın alımından sonra, Ubisoft'un da satın alınabileceği ortaya çıktı.

Bloomberg, konuyla doğrudan ilgili kişilerin açıklamalarına atıfta bulunarak, Ubisoft‘un olası bir satın alımı hakkında rapor verdi. Kaynaklar, paylaşılan bilgiler özel olduğu için anonim kaldı. Görüşmelerin henüz çok erken bir aşamada olduğu söyleniyor. Bloomberg, geçtiğimiz yıl içinde şirketin hisselerinin Paris Menkul Kıymetler Borsası’ndaki değerinin yüzde 41‘e kadar düştüğünü, bunun da yeni oyunların üretimindeki gecikmeler ve oyun kaliteleriyle ilgili endişeler yarattığını açıkladı.

Şirketin şu anki değerlendirmesi 4,8 milyar Euro ve en büyük yatırımcı Guillemot ailesi olarak biliniyor. Yatırım fonları Blackstone Inc. ve KKR & Co. temsilcileri, makale hakkında yorum yapmama kararı aldı. Bloomberg’in raporuna yanıt olarak Ubisoft, güçlü bir portföye sahip olduğunu ve sektörün sunduğu fırsatlardan yararlanmaya hazır olduğunu vurgulayan kaçamak bir açıklama yayınladı. Aynı zamanda, Fransız geliştirici ve yayıncı potansiyel satın alma hakkında doğrudan yorum yapmaktan kaçındı.

Oyun Devi Ubisoft’ta Yakında Bağımsızlığını Kaybedebilir

Ubisoft

Geniş oyun kataloğu ile Fransız oyun devi, birçok dev için önemli bir yatırım olabilir. Fransız şirketi yalnızca Assassin’s Creed, Far Cry veya Watch Dogs gibi en hızlı gelişen serilerini değil aynı zamanda çok sayıda küçük markayı da temsil ediyor. Rayman, Prince of Persia ve Tom Clancy’s Splinter Cell bahsedilen markalardan bazıları. Ubisoft’ta azınlık hissesine sahip olan Tencent ya da daha fazla geliştirici edinme konusunda sınırı olmayan Microsoft en büyük aday olabilir.

Bu, özellikle Game Pass hizmeti yakında daha fazla Ubisoft oyunu içereceğinden Microsoft’un stratejisine uyacaktır ancak şirketin Activision Blizzard’ı satın almakla çok meşgul olması da mümkün. En düşük ihtimal Sony’nin ilgisini çekmiş gibi görünse de PlayStation’ın sahibi bizi şaşırtabilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.