Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ubisoft Plus, Akıllı Telefonlara ve Nintendo Switch’e Gelebilir!

Abonelik tabanlı dijital oyun platformu Ubisoft Plus, çok yakında Nintendo Switch'e ve mobil cihazlara da gelebilir. Detaylar haberimizde.

Bulut oyun çözümlerinde dünya lideri olan Gamestream ve Ubisoft, Fransız şirketin streaming oyun konusundaki çabalarını güçlendirmesine olanak sağlayacak bir teknolojik ortaklık duyurdu. İki şirket arasındaki ortaklık, oyuncuların akış sırasında oyun içi menülerle çok daha efektif bir şekilde etkilemişime girmesine odaklanacak. TechRadar’a göre bu anlaşma, Ubisoft Plus‘ın PC dışına çıkması açısından önemli olabilir.

Geçtiğimiz günlerde Xbox’a geleceği açıklanan platform, PC oyuncularının 100’den fazla Ubisoft oyunu ve DLC paketine aylık sabit bir ücret karşılığında erişmesine imkan sağlıyor. Ayrıca yeni çıkan Ubisoft oyunları da ilk günden kütüphaneye ekleniyor. Google Stadia ve Amazon Luna kullanıcıları, Ubisoft Plus’ın streaming versiyonuna ulaşabiliyorlar, ancak Xbox entegrasyonunun oyuncuların bulut üzerinden oyun oynamasına veya PC’de olduğu gibi yerel olarak oyun indirmesine ve oynamasına izin verip vermeyeceği net değil.

Ubisoft Plus, Mobil Cihazlarda Bulut Oyun Deneyimi Sağlayabilir

ubisoft plus akıllı telefon

Gamestream ile çalışmaktan mutluluk duyduklarını belirten Ubisoft Çevrimiçi Hizmetler Başkan Yardımcısı Stéphanie Perotti, “Bu ortaklık dahili ve harici platformlarımız için akış becerilerimizi güçlendirmemizi sağlayacak” dedi. Fransız şirket, söz konusu duyuruda Ubisoft Plus‘ı yeni bir platforma getirmekten bahsetmedi, ancak Gamestream‘in geçmişteki çalışmaları, hizmetin akıllı telefonlarda, tabletlerde ve Nintendo Switch’te başlatılabileceğini gösteriyor.

Google Stadia, Xbox Cloud Gaming ve NVIDIA GeForce Now gibi platformların olduğu bulut oyun sektörü, Ubisoft+ ile çok daha çetin bir rekabete sahne olabilir. Yukarıda saydığım servislerin hem akıllı telefonlarda hem de tabletlerde kullanılabilir olduğu düşünüldüğünde, Ubisoft’un bir noktada rakiplerinin ayak izini takip etmesi en mantıklısı olacaktır.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.