Uber, ABD’deki Sürücüleri Gıda Dağıtımına Teşvik Ediyor

Uber Amerika'da sürücülerine yiyecek dağıtımına teşvik ediyor hem de virüse yakalanan çalışanlarına yardımda bulunuyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Geçen hafta, şirket ABD’deki sürücülere Sürücü ve Teslimat görünümleri arasında nasıl geçiş yapılacağına ilişkin talimatlar içeren bir uygulama içi bildirim göndermeye başladı. Uber Eats Başkan Vekili Pierre-Dimitri Gore-Coty‘nin Twitter‘da söylediği gibi, koronavirüs salgını insanların rutinlerini değiştirdi.

Uber Eats teslimatı yapmamış olsalar bile, teslimat talebinde artış yaşayan bir düzineden fazla şehirde sürücülere bildirim göndermeye başladı. Önümüzdeki haftalarda talebe bağlı olarak aynı mesajı daha fazla şehre göndermeyi planlıyor.

Uber, açıklamasında, insanların dağıtım hizmetlerine daha fazla güvendiğine dair sinyaller gördüğünü, ancak koronavirüs salgınının gıda dağıtımında da bir etkisi olup olmayacağını söylemek için henüz erken olduğunu söyledi. Şimdiye kadar, ABD ve Kanada’da teslimat yapmak isteyen restoran sayısında önemli bir artış görülmüştür. Özellikle Seattle ve San Francisco‘daki gıda dağıtım taleplerinde de bir artış görüldü.

Salgına yanıt olarak Uber Eats, bu ayın başında 100.000 bağımsız restoran için teslimat ücretlerinden feragat etti. Uber ayrıca ABD ve Kanada’da Havuz turlarını askıya aldı ve koronavirüs bulaşmış sürücülere 14 günlük finansal yardım sunmaya başladı. Son zamanlarda, Uber CEO’su Dara Khosrowshahi milletvekillerinden şirketin şoförlerini ve dağıtım personelini şu anda tartıştıkları koronavirüs uyaran paketine dahil etmelerini istedi. Pakete dahil edilmesi, yüklenicilerin işsizlik sigortası ve hükümetten 1.200 dolarlık doğrudan depozito almaya hak kazanmasını sağlayacaktır.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol