Twitch CSGO Yayınları Hakkında Açıklama Yaptı

Amazon’un sahibi olduğu popüler canlı yayın platformu Twitch CS:GO yakınları hakkında açıklama yaptı.

Canlı yayın platformu Twitch’in Valve’ın popüler oyunlarından ve pek çok kişinin en çok oynadığı FPS türü oyunu olan CS:GO oyununun yayınlarını kullanıcılara önermediği gerekçesiyle geçtiğimiz günlerde pek çok kişi tarafından eleştirilmişti.

Sosyal medya üzerinden kullanıcıların tepkisinin artması üzerine Twitch CSGO yayınları hakkında yeni bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Twitch CSGO yayınlarının tavsiye edilmesini engellediği iddialarını reddetti ve kullanıcıları izlemesi için CSGO’nun en büyük rakiplerinden birisi olan VALORANT oyununu izlemeye yönlendirmediğini belirtti.

Twitch CSGO Yayınları Açıklaması İzleyicileri Tatmin Etmedi

Twitch CSGO Yayınları

Twitch CSGO yayınlarını bastırma iddiası ilk olarak CS:GO sunucusu olan Alex ‘Mauisnake’ Ellenberg tarafından dile getirilmişti. Ellenberg Twitter hesabı üzerinden ekran görüntülerini paylaşarak, Twitch’in CS:GO yayınlarını kullanıcılarına önermediği için eleştirdi. Yapılan bu paylaşım sonrasında pek çok kişi Twitch CSGO engellemesine karşı çıktı. Kullanıcıların tepkisinin artmasının ardından Twitch yöneticilerinden Tom Verrilli, Mauisnake’in tweetine yanıt verdi. Verrilli açıklamasında, “Twitch’in CSGO’yu engellediğini ilk kez duyuyorum, ancak sizi temin ederim ki bu doğru değil.” sözlerine yer verdi.

Verrilli ayrıca, bir kullanıcı mevcut bir hesapta oturum açmadan yeni bir PC’ye ilk kez Twitch’i yüklediğinde, algoritmanın diğer yeni kullanıcıların izlediklerine göre yepyeni kullanıcılar için önerilerde bulunduğunu ve turnuvaların nadiren gerçekleştirildiği için algoritmada ön plana çıkartıldığını belirtti. Yapılan bu açıklama elbette ki pek çok kişiyi tatmin etmedi. Kullanıcılar VALORANT’ın son dönemde kullanıcılara daha çok önerilmesinin nedeni gerçekleşen etkinliklerse, CS:GO için de son dönemde benzer etkinliklerin düzenlendiğini ancak CS:GO’nun bu yayınlarının önerilmediğini dile getirdi.

Avatar of Burak KÖSE
Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol