Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitch Abonelik İptal Etme: Hızlı ve Zahmetsiz Çözüm!

Twitch aboneliğinizi nasıl yönetebileceğinizi, abonelik devam ettirmeyi ve iptal ettirmeyi adım adım anlattık.

Twitch abonelik iptal etme adımları hakkında tüm bilmeniz gereken detayları bir araya topladık. Eğer, birden fazla kanala aboneyseniz ve aboneliklerinizi yönetmekte zorlanıyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu içeriğimizde, masaüstü, iOS ve Android dahil olmak üzere tüm platformlarda Twitch abonelik yönetimini anlatıyoruz.

Bu arada, Prime aboneliğinin yanı sıra, Twitch otomatik abonelik yenileme iptali hakkında da bilgiler vermeyi ihmal etmedik. Dev yayın platformu, dünyanın dört bir yanından oyuncular ve yayıncılar tarafından benimsenen en büyük yayın platformu olarak hayatımızda sağlam bir yer edindi. Twitch, Türkiye özelinde de binlerce yayıncı ve milyonlarca izleyici ile popülerliğini günden güne arttırdı.

Özetle, bu içeriğimizde abonelik için ödemeniz gereken ücretlerden, abonelik katmanlarından, tüm platformlar için aboneliklerinizi iptal etme yöntemlerinden ve para iadesi gibi aklınıza takılan sorulardan ve çözümlerinden bahsedeceğiz. İçeriğin 9 Ocak 2023’ten itibaren güncel olduğunu ve herhangi bir fiyat değişikliği olabileceğini ve olursa, en kısa zamanda güncelleyeceğimizi de belirtelim.

Twitch Abonelik Ne Kadar?

Twitch Abonelik Fiyatlari Ne Kadar

Twitch abonelik ücreti 9.99 TL olarak belirlendi. Platformda Kademe 1, Kademe 2 ve Kademe 3 olmak üzere üç farklı abonelik katmanın yanı sıra, Prime aboneliği ile 1 adet ücretsiz abonelik hakkı da mevcut. Ekstra katmanlardan yayıncıya abone olmanın ekstra bir ayrıcalığı yok. Yayıncıya ekstra destek olmak isterseniz bu katmanları tercih edebilirsiniz. Prime abonesiyseniz, her ay 1 kanala ücretsiz abone olabilirsiniz. Sizin cebinizden para çıkmaz ancak yayıncı yine de kazanır.

 • Kademe 1 Abonelik Ücreti: 9.99 TL
 • Kademe 2 Abonelik Ücreti: 19.99 TL
 • Kademe 3 Abonelik Ücreti: 49.99 TL

Özetle, Twitch aboneliği ne kadar diye soranlar için 3 adet seçenek olduğunun altını çizelim. Peki, en ucuz Twitch abonelik ne kadar? Prime Video, ücretsiz oyunlar, ücretsiz oyun içi içerikler ve ücretsiz kargo gibi faydaları bulunan 7.99 TL değerindeki Amazon Prime üyeliği ile her ay 1 yayıncıya ücretsiz abone olabileceğinizi de bir kez daha hatırlatmış olalım.

Twitch Abonelik İptal Etme (PC)

Twitch Abonelik Iptal Etme PC

Abonelik iptal etmek istediğiniz kanala başlangıçta masaüstünüzden abone olduysanız, aboneliği iptal etmek için yine masaüstünü kullanmanız gerek. İşlem oldukça basit, işte birkaç tıklama ile Twitch otomatik abonelik yenileme iptali adımları:

 • Adım 1: Kullandığınız web tarayıcınızda Twitch‘i açın ve hesabınıza giriş yapın.
 • Adım 2: Ana sayfanın sağ üst köşesindeki Profilinize tıklayın.
 • Adım 3: Aşağıya doğru açılan seçeneklerden Abonelikler bölümüne girin ve Abonelikleriniz bölümünü açın.
 • Adım 4: Birden fazla kanala aboneyseniz, abonelik iptali istediğiniz kanalı bulun.
 • Adım 5: Aboneliğin yanındaki ‘Dişli‘ sembolüne tıklayın.
 • Adım 6: Karşınıza gelen ekranda “Aboneliği Yenileme” seçeneğini seçin.
 • Adım 7: Twitch aboneliği iptal etme sebebinizi soracak.
 • Adım 8: Listeden “Aboneliği Yenileme” bölümünden nedeni seçin ve Tamam‘a tıklayın.

Twitch Abonelik İptal Etme (Android)

Twitch Abonelik Iptal Etme Android

Başlangıçta bir kanala Android cihazınız üzerinden Twitch mobil uygulamasında abone olduysanız, Android cihazınızı kullanarak aboneliğinizi iptal etmeniz gerek. Google Play abonelik merkezinden veya yayın platformunun uygulamasından aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. Tüm aboneliklere hakim olmanız için biz uygulamayı kullanmanızı öneriyoruz.

 • Adım 1: Twitch Mobil Uygulamasını açın ve sol üst köşedeki Profilinize tıklayın.
 • Adım 2: Karşınıza çıkan ekrandan ‘Abonelikler’ kısmını seçin.
 • Adım 3: Abonelikten çıkmak istediğiniz kanala tıklayın.
 • Adım 4: Hemen ardından, “Aboneliği İptal Et” seçeneğine dokunun.

Twitch Abonelik İptal Etme (Apple iOS)

Twitch Abonelik Iptal Etme Apple iOS

Aboneliklerinizi iPhone’da yönetmek çok daha basit. Apple cihazınızda abonelikleri aylık olarak yenilemeniz gerek. Aboneliğinizi iptal etmek isterseniz, aboneliğinizi otomatik olarak iptal etmek için tek yapmanız gereken ay sonunu beklemek. Yani, iPhone veya iPad kullanıyorsanız, Twitch otomatik abonelik yenileme iptali ile uğraşmanıza gerek yok.

Yine de kanalın aboneliğinden manuel olarak çıkmak istiyorsanız, iOS’ta Twitch abonelik iptal etme adımlarını uygulayabilirsiniz:

 • Adım 1: iPhone’unuzda Twitch hesabınıza giriş yapın.
 • Adım 2: Profilinize dokunun ve “Ayarlar” simgesine tıklayın
 • Adım 3: Ekranın altındaki “Abonelikler” seçeneğine gidin
 • Adım 4: Abonelikten çıkmak istediğiniz kanalı seçin ve “Aboneliği Yenileme” seçeneğini seçin.
 • Not: Aboneliğinizi iptal ettikten sonra ayın kalan günleri için geri ödeme almayacaksınız.

Twitch Turbo Aboneliğinden Çıkma

Twitch Turbo Aboneliginden Cikma

Twitch abonelik iptal etme adımlarını tüm platformlar için anlattık. Artık istemediğiniz kanallar için otomatik ödemeyi kapatabilirsiniz. Ülkemizde pek yaygın olmasa da, Turbo aboneliğinden çıkmayı da basitçe anlatalım.

Turbo aboneliğinizi masaüstünüzden iptal etmek için Twitch’i açmanız ve hesabınıza giriş yapmanız gerek. Daha sonra, Profil -> Abonelikler -> Diğer Abonelikler‘e gidin. Kanalı seçin ve “Yenileme”ye tıklayın. Bu kadar, artık Turbo aboneliği otomatik yenilenmeyecek.

Sıkça Sorulan Sorulara Değinelim

Sikca Sorulan Sorulara Deginelim 1

Twitch Abonelik İptal Etme Para İadesi

Birçok kişi Twitch aboneliklerinin para iadesi alınıyor mu sorusunu soruyor. Hayır, para iadesi alamıyorsunuz. Resmi sözleşmeye göre, “Bir satın alma işleminden sonra iptallere izin verilmez ve Twitch, Abonelik Hizmetleri ücretleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir geri ödeme veya kredi sunmaz.” ifadeleri mevcut.

Bu nedenle, bir kanala abone olmayı seçmeden önce dikkatlice düşünün çünkü satın aldığınıza pişman olursanız geri ödeme talebinde bulunamazsınız.

Twitch Hediye Abonelik İptali

Twitch’te hediye aboneliğini iptal edemezsiniz. Bu nedenle, hediye abonelik aldıysanız, bitene kadar keyfini çıkarabilirsiniz. Eğer hediyeyi siz dağıttıysanız, boşuna iptal etmeye çalışmayın çünkü mümkün değil.

Bu içeriğimizde, Twitch abonelik iptal etme adımlarını tek tek anlattık ve bilmeniz gereken her şeyi yanıtladık. Son olarak, Twitch’te reklam engelleme yöntemlerimize göz atarak reklamsız yayın izleme keyfi yaşayabileceğinizi de hatırlatalım.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.