Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Türk Oyunu, Satış Rakamı ve Steam Verileriyle Göz Dolduruyor

Türk geliştiriler tarafından yapılan Supermarket Simulator, son dönemde türünün en fazla ilgi çeken örneklerinden biri konumunda.

Son dönemde farklı türlerden gelecek vaat eden yapımlara sahne olan Türk oyun sektörü, global çapta ses getiren işlere imza atmaya devam ediyor. Nokta Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan Supermarket Simulator da onlardan biri. 2017 yılında Ankara’da kurulan yerli stüdyo, uzun zamandır üzerinde çalıştıkları oyunlarını 20 Şubat’ta piyasaya sürdü.

Kısa sürede müthiş bir ilgi gören Supermarket Simulator, başkentten çıkan bir başka global fenomen Mount & Blade‘den sonra muhtemelen en çok satan Türk oyunu olabilir. Sadece iki ayda geniş bir kitleye ulaşmayı başaran simülasyon oyununun şu ana kadar 1 milyondan fazla kopya sattığı bildiriliyor.

Türk Oyunu Supermarket Simulator Çok Popüler

Yerli yapımın Steam istatistiklerine baktığımızda, oyun için yazılan 24 binden fazla incelemeden yüzde 94’ünün olumlu olduğunu görüyoruz ki bu oran bir Türk oyunu için gerçekten müthiş bir başarı. Ayrıca son 30 gün içerisindeki 12 bin kullanıcı değerlendirmesi de aynı orana sahip. Steam’de ‘Çok Olumlu’ puanı ile oturan Supermarket Simulator, bu haber yazıldığı sırada 10 binden fazla kişi tarafından oynanıyor.

supermarket simulator steam

Tüm zamanların en yüksek anlık oyuncu sayısı ise 51 bin 363. ABD ve Avrupa’da 13 dolara satılan yerli yapım, Türkiye’nin de içerisinde olduğu MENA bölgesinde 4 dolara listeleniyor. Adında da anlaşılabileceği üzere oyunda kendi süpermarketinizi işletiyorsunuz. Fiyatları istediğiniz gibi belirliyor, personel alıyor, mağazanızı genişletiyor ve dilediğiniz şekilde tasarlıyorsunuz.

Oyun içi bilgisayarı kullanarak ürün siparişi verebiliyorsunuz. Daha sonra malları paketinden çıkarıyor, deponuzda düzenliyor, raflara, buzdolaplarına ve donduruculara yerleştiriyorsunuz. Ayrıca para kazandıkça yatırım yapabiliyor ve süpermarketinizin iç mekanını yükseltebiliyorsunuz. Dileriz, Supermarket Simulator gibi daha fazla Türk oyunu 1 milyon satış rakamını görür ve adını tüm dünyaya duyurur.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.