Travis Scott Konserindeki İzdihamdan Apple da Sorumlu Tutuldu

Geçtiğimiz günlerde Travis Scott konserinde izdiham çıkan, hayatını kaybedenler ve yaralananlar için aile yakınları 750 milyon dolarlık tazminat davası açtı. Bu olaydan Apple da sorumlu tutuldu.

Geçtiğimiz günlerde Houston’daki Astroworld konserinde çıkan izdihamda 125 kurban adına açılan bir davada Travis Scott, Drake, Apple, Live Nation’dan 750 milyon dolar tazminat davası açıldı. Davada Apple’ın olması merak konusu oldu ve bunun sebebi ise konserin Apple tarafından yayınlanmış olmasıydı.

Houston avukatı Tony Buzbee, Pazartesi günü, Scott’ın her yıl düzenlenen hip-hop festivalinde ölen ve yüzlerce kişinin yaralanmasına neden olan 10 kişiden biri olan 21 yaşındaki Axel Acosta’nın ailesi de dahil olmak üzere müvekkilleri adına dava açtı.

Travis Scott Konserinde Apple’ın Suçu Etkinliği Yayınlaması!

Dava, Scott ve Drake’i sanıklar olarak adlandırıyor ve organizatörler Live Nation ve ScoreMore Shows; güvenlik firmaları Contemporary Services Corp., Apex Security ve Valle Security Texas; ve ParaDocs ise, diğerlerinin yanı sıra festivalde tıbbi hizmetler sağlamak için sözleşme imzalayan firma. Davada ayrıca konseri Apple Music hizmetinde canlı yayınlayan Apple’ın adı da geçiyor; Scott’ın plak şirketi Epic ve kendi Cactus Jack şirketi; ve NRG Park’ı işleten Harris County Sports & Convention Corp isimleri de yer almakta.

Travis Scott

Travis Scott’ın bir temsilcisi The Times’a geçen hafta sonlarında yaptığı açıklamada, “Travis Scott ve ekibi, trajediden etkilenen her aileyle uygun ilişkiler yoluyla bağlantı yollarını aktif olarak araştırıyorlar. Durumdan rahatsız ve umutsuzca taziyelerini paylaşmak ve onlara mümkün olan en kısa sürede yardım sağlamak istiyor, ancak her ailenin en iyi nasıl bağlantı kurmak istediklerine dair isteklerine saygılı olmak istiyor” diyerek cümlelerini tamamladı.

Epic Records ve Apple temsilcileri, davayla ilgili tepkisi henüz olmadı. Fakat Live Nation yaptığı açıklamada, “Hem katılan hayranların hem de ailelerinin istedikleri ve hak ettikleri cevapları alabilmeleri için devam eden soruşturmalarında yerel makamları desteklemeye ve yardımcı olmaya devam ediyoruz ve tüm yasal konuları uygun zamanda ele alacağız.”

Dizi ve film hayranı olan Hüseyin, 2 yılı aşkın bir süre ShiftDeleteNet'te editörlük yaptı. Şimdi ise içeriklerini Turkmmo'da üretmeye devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol