Total War Saga Troy Artık Ek Paket Yayınlanmayacak

Creative Assembly temsilcileri, Total War Saga: Troy için Rhesus & Memnon'un, oyuna gelecek ek paketlerden sonuncusu olduğunu duyurdu. Bu unvanla ilgilenen CA Sofia üyeleri yeni bir projeye geçiş yapacak.

Total War Saga Troy, Creative Assembly Sofia’nın efsanevi Truva Savaşı’nı konu alan bir yıllık bir yapım. Bu süre zarfında oyun için dört genişleme paketi yayınlandı. Trakyalılara ve Etiyopyalılara odaklanan ve 49 yeni birimin yanı sıra bir dizi ilginç mekanik ekleyen Rhesus & Memnon başlıklı beşinci genişletme paketi 14 Aralık‘ta çıkış yapacak.

Bu paket, Total War Saga Troy için piyasaya sürülecek son genişleme olacak. Bundan sonra oyun için yalnızca ufak güncellemeler veya küçük düzeltmeler yayınlanacak. Yani oyun tam teşekküllü bir hale geldi ve hata düzeltmeleri haricinde mekanik değiştiren bir güncelleme gelmeyecek.

Yeni Total War Oyunu Onaylandı

Total War Saga Troy

Bilgiler ilk olarak Total War serisinin Discord kanalında ortaya çıktı. Daha sonra Creative Assembly Ürün Direktörü Rob Bartholomew tarafından onaylandı. Ürün direktörü Rob Bartholomew, PCGamesN ile yaptığı röportajda: CA Sofia ekibi bu projeye çok şey verdi ancak elimizde yeni bir proje mevcut. Bununla ilgili daha fazlasını duymanız biraz zaman alacak olsa da, ön prodüksiyonun başladığını doğrulamaktan mutluluk duyuyoruz dedi.

Kulağa oldukça ilginç geliyor ve Total War hayranları şimdiden CA Sofia’nın gizemli projesinin hangi zaman ve bölgede geçeceğini tahmin etmeye başlayabilir. Ortaçağ? Modern Zamanlar? Fantezi Dünyaları? Yoksa eski zamanlarda mı geçecek? Muhtemelen oyun hakkındaki bilgiler yakında açıklanmaya başlayacak.

Total War Saga Troy Ücretsiz Dağıtılmıştı

Total War Saga Troy

Duyuru vesilesiyle Bartholomew, Total War Saga Troy‘un başlangıçta planlanandan daha uzun süre geliştirildiğine dikkat çekti. Bu, oyunun başarısının bir sonucu ve projenin yayınlanmasından sonraki birkaç gün boyunca Epic Games Store’da ücretsiz olarak verildiği göz önüne alındığında, bu şaşırtıcı değil.

Bu yılın mayıs ayında Creative Assembly’nin Total War: Three Kingdoms desteğini sonlandırdığını da sizlere hatırlatalım. Bu nedenle, şu anda Total War serisinin yayınlanmış hiçbir bölümü aktif olarak geliştirme aşamasında değil. Ana iş yükü tamamen yeni oyunlara ve yakında çıkacak olan Warhammer III‘e kaydırıldı.

Son olarak, Total War: Warhammer 3’ün çıkış tarihinin 17 Şubat 2022 olduğunu da sizlere hatırlatmış olalım. Oyun, Türkçe dil desteği ile çıkış yapacak ve sadece PC’ye özel olacak.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol