Total War: Rome Remastered İnceleme

Total War: Rome Remastered ile bir dizi sağlam güncelleme aldı ancak oyun, modern strateji yenilikleri olmadan biraz başarısız kalmış.

Geliştirici Feral Interactive’in Total War: Rome Remastered, orijinal oyunun formülünün sağlam ve sadık bir yeniden yaratımı. Bu yeni sürüm, daha yüksek kaliteli grafikler, güncellenmiş bir kullanıcı arayüzü ve hatta denenecek yeni bir tüccar birimi gibi birkaç etkileyici güncelleme aldı. Oyunun kendisi hala 2004’tekiyle aynı ve bu durum biraz can sıkıcı.

blank

Total War: Rome Remastered, geç Cumhuriyet döneminde ve Roma’nın erken İmparatorluk döneminde geçiyor. Roma, her biri Roma İmparatorluğunun bilinen dünyanın tamamına hükmetmesini sağlamak isteyen üç farklı aileye bölünmüş durumda. Ana seferde oyuncular bu üç aileden birinin kontrolünü ele geçirecek ve diğer güçlü krallıkları teslim olmaya zorlayacak. Strateji oyunu meraklıları ve Roma tarihini sevenler burada heyecanlanacak çok şey bulacak.

Total War Rome Remastered’de Roma İmparatorluğu’nu büyütmek küçük bir başarı değil. Orijinal oyunda olduğu gibi şehirler, farklı türden askeri birliklerin askere alınmasını sağlayan yeni binalar inşa edilerek büyütülüyor. Birimler orduya alındıktan sonra, diğer ülkenin şehirleri zorla ele geçirilebiliyor ve bu da imparatorluğun boyutunun artmasına neden oluyor.

Bir şehri ele geçirirken, oyuncu birliklerine düşmanlarına saldırmalarını emrederken, oyun Civilization benzeri bir fetih oyunundan Warcraft tarzı bir RTS’ye geçiyor. Total War: Rome Remastered ‘ın oynanış yönleriyle ilgili neredeyse hiçbir şey değişmedi, bu da bazı yönlerden utanç verici. Daha sonraki oyunlarda (daha iyi YZ ve daha modern bir savaş sistemi gibi) Total War: Rome Remastered’ı eskimiş hissettiren birçok iyileştirme vardı.

blank

Total War: Rome Remastered ‘da birkaç hoş iyileştirme var. Birincisi, kullanıcı arayüzü büyük ölçüde daha iyi olmuş. Ekran, 2004 versiyonu kadar karmaşık değil ve birimler ve yerleşim yerleri hakkında ilgili bilgileri bulmak artık çok daha basit bir süreç. Oyuncular artık hizmetlerine dahil edilebilecek yukarıda belirtilen tüccar birimine de erişebiliyor. Bu tüccarlar, orduyu genişletmek amacıyla kaynak ticareti yapmak ve daha fazla altın toplamak için müttefik şehirlerine gönderilebiliyor. Roma’da altın kazanmanın birkaç yolu olduğu düşünüldüğünde: Vergilendirme veya yağma dışında Total War, bu deneyimi büyük ölçüde geliştirmiş.

Total War: Rome Remastered için grafik güncellemesi aşırı etkileyici değil ancak kesinlikle göze çarpan birkaç gelişme mevcut. Karakter modelleri ve portreler hala eski görünüyor, ancak bunlar oyunla birlikte ücretsiz olarak verilen ek Gelişmiş Grafik Paketini indirerek de geliştirilebiliyor. Bu pakette bile grafikler, mükemmel A Total War Saga: Troy gibi Total War serisindeki daha modern yapımlar tarafından belirlenen standartlara asla tam olarak ulaşamıyor.

blank

Total War: Rome Remastered, sadece bir düşman şehri daha fethetmeye çalışırken gecelerinin saatlerini kaybetmekten hoşlananlar için bir nostalji patlaması. Nostalji aynı zamanda oyunun birincil satış noktası ancak yeni oyuncular daha yeni bir oyunla başlayarak daha uygun olacağından ve deneyimli hayranlar modern strateji oyunlarında bulunan bazı yaşam kalitesi özelliklerini özleyecek.

Total War: Rome Remastered, eski bir klasiği yeniden canlandırmak için onurlu bir iş çıkarırken yenilik bahanesi, modası geçmiş mekaniklerini örtbas etmek için çok az şey yapıyor ve muhtemelen sadece daha önce sevdikleri bir unvana geri dönmek isteyen yerleşik hayranlar çok şey alacak.

Oyunun sistem gereksinimlerini sizler için bu haberimizde aktardık. Oyunu Steam üzerinden 175 TL fiyat etiketi ile satın almak için de bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol