Yazuka ve Judgment’in Yaratıcısı Toshihiro Nagoshi, SEGA’dan Ayrılacak

Son gelen haberlere göre, Sega'da çalışan en önemli isimlerden bir tanesi olan, Yakuza ve Judgment serisinin yaratıcısı Toshihiro Nagoshi, Çinli internet şirketi NetEase'e katılmak için görüşmelere başladı.

Yeni bir rapor, Yakuza ve Judgment serisinin yaratıcısı Toshihiro Nagoshi’nin Çinli internet şirketi NetEase’e katılmak için Sega’dan ayrıldığını iddia etti. Nagoshi, 1989 yılında yayıncının AM2 grubunda tasarımcı rolünü üstlenerek Sega ailesine girdi. Efsanevi Yu Suzuki’nin vesayeti altında, Nagoshi, Virtua Racing ve Virtua Fighter gibi deneyimlerin tasarımında etkili olduğunu kanıtladı.

Sene 1999’a gelindiğinde, geleceği parlak geliştirici, Suzuki tarafından yaratılan Shenmue’nin ortak yapımcılığını ve ortak yönetmenliğini yapmak için saflarda yükseldi. Nagoshi, 2000’li yılların başında Yakuza için yepyeni bir mülkün geliştirilmesine öncülük ederek ufkunu daha da genişletti.

Beat ’em up serisi 2005’te çıkış yaptı ve maceraları birden fazla konsol neslinde birkaç devam oyunu üretmeye devam edecek olan reformcu gangster Kazuma Kiryu’nun oynadığı benzersiz bir suç draması deneyimi sundu. Yakuza’nın popülaritesini artırmaya devam etmesi daha sonra Nagoshi’nin avukattan dedektifliğe dönüşen Takayuki Yagami’nin istismarlarını izleyen bir Yakuza yan ürünü olan Judgment’ın sorumluluğunu da üstlendi.

Toshihiro Nagoshi

Toshihiro Nagoshi NetEase ile Görüşmelere Başladı

Bir Bloomberg raporuna göre Toshihiro Nagoshi, Çinli şirket NetEase’e katılmak için nihai müzakerelere girdi. Eğer doğruysa 32 yıl sonra Sega’dan ayrılacak, ardından Japonya’da kendi stüdyosunu kuracak, NetEase’in Çin dışındaki operasyonlarını daha da genişletmesine yardımcı olacak ancak Bloomberg’in belirttiği gibi, Nagoshi ve NetEase henüz bir anlaşmayı sonuçlandırmadı.

Toshihiro Nagoshi’nin ünlü Japon yayıncıdan ayrılma planı, iş dünyasında yapısal bir değişimin hemen ardından geldi. Geçtiğimiz nisan ayında Sega, organizasyonel bir yeniden yapılanmanın ortasında alınan bir kararla, Yaratıcı Direktörü olarak Yakuza vizyonerini atadı.

Bu sene, Sega’nın Nagoshi liderliğindeki serilerinin her ikisi için de önemli bir yıl olduğunu kanıtladı. Geçtiğimiz yıl PS4, PC, Xbox One ve Xbox Series X/S’e ulaştıktan sonra, Yakuza: Like a Dragon mart 2021’de PS5’e geçiş yaptı. Judgment, gelişmiş görseller ve performans artışıyla tamamlanan yerel bir güncel nesil sürümü de aldı. geçiyor.

Devam oyunu olan Lost Judgment, eylül ayında konsollarda çıkış yapacak ve oyuncuları bir kez daha Yakuza evrenindeki başka bir gizemi araştırırken Takayuki Yagami rolüne sokacak. Oyun, 24 Eylül‘de sadece birkaç hafta içinde PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S platformlarına çıkacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol