Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

TikTok ve IMDb’den Önemli İşbirliği

TikTok'taki kullanıcılar artık IMDb'nin sunduğu geniş veritabanını kullanarak en sevdikleri dizi ve filmleri düzgün bir şekilde etiketleyebilecek.

TikTok‘ta geziniyorsunuz ve bir film veya dizi videosuna denk geldiniz. İçeriği merak ettiniz ve tamamını izlemek istiyorsunuz ancak yorum bölümünde gerçekten hiçbir fikri olmayan ve merakla videonun hangi filme veya diziye ait olduğunu soran birçok kişi var ama yanıt yok.

Genellikle yukarıdaki gibi bir durum yaşamayız çünkü birisi hemen filmin veya dizinin ismini söyler ancak artık bu bilgili kişilerin yorumlarını beklemek zorunda değilsiniz. Platform, artık kullanıcıların dizileri ve filmleri IMDb veritabanından net yanıtlarla kolayca etiketlemesine olanak tanıyan yeni bir etiket sistemini kulllanıma sunduğunu duyurdu.

TikTok’ta Artık Film ve Dizi Etiketleyebilirsiniz

TikTokta Artik Film ve Dizi Etiketleyebilirsiniz

Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’taki kullanıcılar, IMDb tarafından desteklenen yeni etiketlere erişebilecek. Engadget, bir klibe en fazla beş etiket eklenebileceğini ve her etiketin film veya dizi hakkında ayrıntılar içerebileceğini belirtti. IMDb’ye hiç göz atmadıysanız, web sitesinde oyuncular, çekim yerleri, yönetmen bilgileri, çıkış tarihleri ve besteciler olmak üzere film ve diziler hakkında tüm bilgileri bulabilirsiniz.

IMDb tarafından sağlanan yeni bilgileri eklemek için kullanıcıların bir klibi etiketlemesi, ardından bir bağlantı eklemesi ve uygun filmi veya diziyi seçmesi gerekecek. Web sitesinde milyonlarca film ve dizi içeren geniş bir veri tabanı mevcut, bu nedenle aradığınızı bulabileceğinize eminiz. TikTok’un yeni özelliği şimdilik iki ülke ile kısıtlı olsa da, çok kısa zamanda globale yayılacak ve Türkiye’de de kullanıma sunulacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.