Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Threads Web Sürümü Bu Hafta Geliyor

Hızlı lansmandan sonra platformun popülaritesi azaldı. Threads Web sürümü ile bu durum düzelecek mi? Bu hafta öğreneceğiz.

The Wall Street Journal’a konuyla ilgili bilgi sahibi kişiler, Instagram Threads‘in bu hafta içinde bir web sürümünü alacağını söyledi. Bu ayın başlarında, Meta CEO’su Mark Zuckerberg daha iyi arama işlevine sahip bir web sürümü sözü vermişti ve Instagram başkanı Adam Mosseri geçtiğimiz günlerde web sürümünün test edildiğini belirtmişti.

Şimdilik uygulamanın tam bir sürümü, tarayıcılarda sınırlı salt okunur işlevsellik ile yalnızca iOS ve Android’de mevcut. Yeniden ele alınan web sürümü, Threads için en çok istenen özellikler listesinin başında yer alıyor ancak şirket yeni sürüm konusunda dikkatli davranıyor. Mosseri, Cuma günü Instagram’da “Şu anda biraz hatalı. Hazır olur olmaz onu herkesle paylaşacağız.” ifadelerine yer verdi.

Threads Web Sürümü İçin Geri Sayım Başladı

Threads Web Sürümü Bu Hafta Geliyor

Uygulamaya kısa süre önce bildirimleri ayarlama ve gönderileri kronolojik sırada görüntüleme gibi yeni özellikler ekledi. Şirket, bazılarının propaganda yaptığı görüldükten sonra devlet kontrolündeki medya kuruluşlarını da etiketlemeye başladı. Diğer bir yeni güncelleme olan “yeniden yayınla” sekmesi ise yeniden yayınlanan tüm içeriği görmeyi kolaylaştırdı.

Threads web sürümü tam zamanında çıkacak desek yanlış olmaz. İlk haftada 100 milyondan fazla kullanıcının oturum açtığı başarılı lansmandan sonra, günlük aktif kullanıcı (DAU) sayısı Ağustos ortasına kadar yüzde 80 düştü. Yine de, X’in geçen yıl bildirdiğine göre, Ağustos 2023’te yaklaşık 238 milyon DAU ve aylık 364 milyon aktif kullanıcı sayan bu uygulama, X’in açık ara en başarılı alternatifi.

Her halükarda, bir web sürümünün piyasaya sürülmesi, özellikle X, bu insanlar için en önemli araçlarından biri olan Tweetdeck’i kalıcı olarak bir ödeme duvarının arkasına koyduğunda, sosyal medya uzmanı kullanıcılar için özellikle yararlı olacaktır.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.