Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Threads DM Özelliği Duyuruldu

Threads için yeni özelliklerin yolda olduğu ortaya çıktı. Yeni güncellemeyle platforma DM özelliği gelecek.

Threads DM var mı yok mu sorusu sıklıkla gündeme geliyordu. Bugün itibarıyla Instagram’ın yeni sosyal medya uygulamasında DM özelliği yer almıyor. Birçok özellik eksikliğine rağmen platformun popülerliği günden güne artıyor. Bugün, Instagram ve Threads’ın çatı şirketi olan Meta, DM (Doğrudan Mesajlar) da dahil olmak üzere platforma gelecek yeni özellikleri duyurdu.

Bir haftadan kısa bir süre içinde Threads, endüstri rekorlarını alt üst ederek yaklaşık 100 milyon kullanıcı kazanmayı başardı. Birçok kişi tarafından kendi sıkıntılarını yaşayan Twitter’a bir alternatif olarak görülen platform, birçok eksik özellikle çıktı. Twitter benzeri bir mikroblog platformu olmasına rağmen, Threads henüz DM’ler gibi bazı temel özelliklere sahip değil. Ancak görünen o ki mesajlaşma işlevi çok da uzakta değil.

Threads DM Özelliğe Kavuşacak

Threads DM Özelliği Duyuruldu

Daha önce, Instagram CEO’su Adam Mosseri, şirketin yakın zamanda Threads DM’leri kullanıma sunma planları olmadığını daha önce açıklamıştı. Ancak Business Insider tarafından bulunan sızdırılmış bir belge, DM’lerin yakında gelecek özelliklerden biri olduğunu ortaya çıkardı. Yeni rapora göre şirket, “Geliştirilmiş arama” ve “Mesajlaşma” ile birlikte yeni bir “Trendler ve Konular” bölümü üzerinde çalışıyor.

Bu özellikleri getiren güncelleme, temel olarak içerik oluşturuculardan gelen geri bildirimlere göre platform için çeşitli iyileştirmeler sunuyor. Bu nedenle, DM’lerin muhtemelen en çok istenen özelliklerden biri olması fazlasıyla muhtemel. Aynı zamanda Meta’nın çatısı altında olduğu için Threads, Messenger’da arkadaşlarınıza mesaj göndermenizi sağlayan Instagram gibi platformlar arası mesajlaşmayı da destekleyebilir.

Her ne kadar bu hala doğrulanmamış olsa da, DM özelliğinin çok yakında gelmesini bekliyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.