The Walking Dead: Saints & Sinners Fragmanı

1 Yorum

 1. Merhabalar. Oyunu oynadığımı ve ve gerçekten tam bir hayal kırıklığı ve sinir harbi yaşadığımı ifade etmek isterim.

  Öncelikle oyunun tanıtım videolarıyla hiç ilgisi yok. Bu hakikaten sinirleri bozan ve insanı kızdıran ve aldatılmış hissettiren bir aldatmaca! Teknik eleştiri yapanlar zaten çok. Onlardan okursunuz.

  Biz daha başka ve vahim bir şeyden bahsedeceğiz. Oyunun daha başındayken, oldukça az bir parça ilerlemiş ve bıçak ve silahı henüz yeni edinmişken bir zombi saldırısı oldu. Ne oldu bilemedim bıçağım kırıldı ve yere düştü. Daha bir daha onu alamadım ve bulamadım da!

  Bununla da kalmadı. Bir tane mermim kalmışken, ateş ettim ve bitti. Hemen mermi doldurmaya çalıştım. Fakat ne çare! Sanki ölmenizi ve ilerlemenizi istemeyen bu hain oyun, mermileri tek tek doldurtuyormuş, altı patlar silahın mermisini! Bir adet mermi doldurdum ve hemen uzaklaşıp daha çok mermi doldurmaya çalışırken hemencecik koşma enerjim bitti ve resmen durdum! Tabi zombiler durur mu! Kaç tanesi birden geliyor. Ne mermi doldurabildim, ne saldırı nedeniyle elimden düşen silahı yerden alabildim ve çaresizce öldüm.

  Ancak tuhaflık işte burada ki, oyuna tekrar başladığımda ne bıçağım vardı, ne de silahım! Olacak şey mi bu, gidip düşürdüğüm yerden alayım dedim. Bu sefer de hiç bir yerde bulamadım. Meğer öldüğünüz yerde bir sırt çantası simgesinin yanına gidip oradan malzemelerinizi alıyormuşsunuz! Tabi oraya gidene kadar ölmezseniz! Neyse arkadan dolanarak gittik. Fakat içinde sadece bıçak vardı. Silah yine yoktu. Ve yine öldük!

  Bu böyle gitmez ve bu oyun böyle oynanmaz diyerek, internetten trainer indirdik. Sınırsız hayat ve cephane ile güya oyunu rahat oynayacak ve keyfini çıkarabilecektik. Ama ne gezer! Bir daha asla silah sahibi olamadık! Ne altı patlar, ne shotgun. Hiçbir tanesi yok etrafta inanın ama 2-3 sat boyunca habire değişik silahların cephanelerini toplattı bana! Ha arada sırada dalga geçer gibi bozuk, kırık silahlar ve shotgunlar karşınıza çıkıyor! Hatta iki sefer elinde silah olan bir insanı öldürüp, onun silahını alayım dedim. Adam öldükten sonra her ne hikmetse yere düşen silahın oyun tarafından kasten kırılarak bozulduğunu gördüm ve deli oldum!

  Hİkaye yok, doğru dürüst ara videosu yok, daha doğrusu ara videosu yok ki! O tanıtım videosundaki müthiş animasyonlu ve oyunun harika bir macera ve görselliğe sahip olduğu zannına kapılmanızı sağlayan video nerede hiç bilmiyorum. Oyunun içinde bir yerlerde olduğunu hiç zannetmiyorum!

  Oyun içi görsel ve oynanış gerçekten sıkıntılı ve hele oynanabilirlik yukarıda bahsettiğimiz gibi, hiç bir oyunda rastalamadığımız gibi çok vahim. Bir yere kadar geldim ve artık durmak zorunda kaldım. Zombileri bulduğum kaşık ve tornavidalarla, ha bir de sonradan bulduğum demirle öldürmekten yoruldum ve sıkıldım. Çünkü başka hiç bir amacınız ve hikaye yok! Ha bir de etrafınızdaki tuğla, demir mumluk gibi eşyaları boşuna almayın. Ne fırlattığınızda ve ne de kafalarına vurduğunuzda hiç bir işe yaramıyorlar. Ha ölmenize sebep oluyorlar o ayrı!

  Gerçekten oyundan ciddi olarak sinirlenmiş ve kandırılmış hissiyatıyla çıkış yaptım ve hızımı alamayıp, işte görüyorsunuz, herkesi bilgilendirebilmek için bunları yazdım.

  Trainer olmasaydı asla bu kadar ilerleyemezdim. Belki de ben ilerleyemedim ama ilerde güzel sahneler vardı diye üzülecektim! Ama trainer sayesinde bomboş mekanlarda, aptal zombileri öldürmekten başka hiç bir şeyin olmadığını, oyun içinde 7 bölüm ilerledikten sonra görmüş oldum. Bir de 15 saatlik muazzam oyun diyorlardı! 40 Gb yer kaplıyor filan! Bunu gerçekten açıklamaktan acizim. 15 saat oynayan olursa yazsın, öğrenelim!

  Fakat 2-3 saatlik anlamsız rezalet ve zahmet yetti de arttı. Bilginize.. Sakın bu oyunun tanıtım videolarına bakıp da satın almaya heveslenip paranıza yazık etmeyin. Steam üzerinde 60 lira, Oculustaki 40 dolara göre bedava deyip neredeyse satın alacaktım. Öğrendim ki, üstüne alacaklı ediyormuş bu oyun sizi! Bu nedenle satın almaktan uzak durun. Benim hayal kırıklığıma da benzemez sizinkisi çünkü!

  Yanıtla

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol