The Outer Worlds Detaylı Başlangıç Rehberi ve İpuçları

The Outer Worlds hakkında oyunun başında rahat etmenizi sağlayacak en iyi 10 ipucunu hazırladık. Oyuna harika bir başlangıç yapacaksınız.

The Outer Worlds ‘ün engin dünyası ilk bakışta çok zor görünebilir. Bu yüzden sizler için en iyi 10 başlangıç ipucunu hazırladık, bunları takip etmek oyunun ilk saatlerini kesinlikle kolaylaştıracak. Burada bu oyunun en önemli yönlerini tartıştık. Burada nasıl hızlı bir şekilde deneyim kazanacağınızı, başlangıçta hangi becerilerin geliştirilmeye değer olduğunu veya ilk arkadaşı nasıl kolayca elde edeceğinizi öğreneceksiniz. Savaşla ilgili ipuçlarını unutmadık. TTD sistemini nasıl kullanacağımızı veya karakterimizin yapısına ve silahlarına nasıl bakacağımızı anlattık. Özetle bu rehberimizde size The Outer Worlds’ü nasıl oynayacağınızı anlattık.

blank

Hızlı Deneyim Kazanmak

The Outer Worlds evreninde karakterinizin seviyesini yükselttiğinizde, beceri ve perk puanları alırsınız. Yeni seviyeler kazanmak için deneyim puanları almalısınız. Bu çeşitli şekillerde yapılabilir: bir görevi başarıyla tamamlayarak, düşmanları öldürerek, yerleri keşfederek, becerileri kullanarak, kilitleri açarak ve hack yaparak. Tüm bu yöntemleri birleştirerek kahramanınızı hızla güçlendireceksiniz. Prats gibi saldırgan olmayan yaratıkları öldürmenin bile size birkaç deneyim puanı kazandırdığını eklemeye değer, onları aramalısınız.

Lockpick Yeteneğini Geliştirin

Oyuna başladıktan sonra veya hala karakter yaratma ekranındayken bu beceriye birkaç puan yatırın. Lockpick’i seviye 20’ye kadar geliştirirseniz, bu ögeyi kullanmadan tek bir manyetik çekme gerektiren kutuları açabileceksiniz. Basitçe “Gizli” beceri grubunu seviye 20’ye yükseltin. Bu sayede çeşitli kapları ve kutuları açarken sorun yaşamazsınız ve size daha fazla öge verir, daha sonra bunları satabilirsiniz.

blank

Gördüğünüz Her Şeyi Toplayın

Aşağıdaki tavsiye bir öncekiyle uyumlu. Oyunun başında karşılaştığınız tüm öğeleri toplayın. Bu ögeler yararsız olsa bile onları satabilirsiniz ayrıca alınan parçalar cephane veya daha iyi ekipman için harcanabilir. Kapları ve sandıkları arayın ve mağlup düşmanlardan tüm ganimetleri toplayın.

Yanınıza İlk Arkadaşınızı Almak

The Outer Worlds evreninde onların varlığı kesinlikle oyununuzu kolaylaştıracak. Her biri savaşlarda faydalı, becerilerinizi geliştirecek ve hepsi özel bir yeteneğe sahip. Bu yüzden ilk arkadaşınızı mümkün olan en kısa sürede almalısınız. Strange Land görevinde Stranger‘a odaklanın. Bu görevin bir noktasında Edgewater adlı bir kasabaya ulaşacaksınız. Belediye başkanıyla konuşurken, Parvati‘yi yanınıza almayı kabul edin.

blank

Konuşmalarda Becerilerinizi Kullanın

Diyaloglarda becerileri kullanmak, daha fazla bilgi edinmenizi veya bir görevin ilerlemesini biraz etkilemenizi sağlayacak. Ek olarak, bir konuşma becerisini başarıyla kullandıktan sonra, birkaç düzine deneyim puanı alacaksınız. Bu seçenekleri adından ve köşeli parantez içinde yer alan gerekli yetenek puanlarından tanıyabilirsiniz. “Diyalog” dan becerileriniz yeterli seviyedeyse, belirli bir seçeneği seçebileceksiniz.

Karakterinizin Temelini Başlangıçta Atın

The Outer Worlds dünyasında rastgele bir yönde bir karakter geliştirmek size iyi etkiler sağlamaz, beceri ve yetenek puanlarının sayısı sınırlı çünkü maksimum seviye 30. Oyuna ilk kez başladığınızda yapınızı düşünmeye çalışın. Hangi yapının daha iyi olduğunu belirlemek imkansız. Yakın dövüş silahlarını kullanarak savaşabilir, menzilli silahlara odaklanabilir veya saklanırken düşmanlara saldırabilirsiniz.

blank

Tactical Time Dilation (TTD) Mutlaka Kullanın

TTD, düşmanın zayıf noktalarını vurmanın harika bir yolu. Yavaş hareket, örneğin düşmanın kafasına kolayca nişan almanıza olanak tanıyacak, ayrıca düşmanın hangi etkiyi alacağına ilişkin bilgileri de göreceksiniz. Bu mekanizmayı kullanmanın iyi bir yolu, düşmanlara yaklaşmadan önce TTD’yi etkinleştirmek. Bu sayede kavga başlamadan onları zayıflatabileceksiniz.

Ekipmanınızın Durumuna Dikkat Edin

Bir silah kullanmak onun dayanıklılığını azalacak. Bu, belirli bir silahı veya zırhı zayıflatacak. Bu nedenle, ekipmanın durumuna sürekli olarak dikkat etmek gerekecek. Silahları bir tezgahta tamir edebilirsiniz – uzay gemisinde ve diğer birçok yerde (örneğin şehirlerde) bulabilirsiniz. Bir şeyi onarmak için silah veya zırh parçalarına ihtiyacınız var. Bunları oyun dünyasına dağılmış halde bulabilir veya bir tezgâhta ekipmanı sökerek elde edebilirsiniz.

blank

Cephane Satın alın

The Outer Worlds evreninde doğru cephaneye sahip değilseniz en iyi silahlar bile işe yaramayacak. Düşmanlardan biraz cephane alacaksınız ve keşif sırasında tüccarlardan cephane satın alarak daha fazlasını elde edebilirsiniz. En çok kullandığınız silahı seçin ve ardından tüccarın o silah için cephane teklifine göz atın. Ayrıca A Few Bits More adında bir perk almalısınız, tüccarlar tarafından sunulan mühimmat stokları yüzde100 artacak.

Favori Silahlarınızı Yükseltin

Modlar kurarak silahları geliştirebileceğinizi unutmayın. Verilen hasarın türünü değiştirebilir veya daha iyi bir kapsam ekleyebilirsiniz. Silahları bir tezgah kullanarak değiştirebilirsiniz. Silahları geliştirmek için belirli değişikliklere ihtiyacınız var, bunlar oyun dünyasında öge olarak bulunur. Bunları keşif sırasında bulabilir veya tüccarlardan satın alabilirsiniz. Ayrıca, silahları sökerken değişiklik yapma şansı elde ettiğiniz için Mühendislik becerisini geliştirebilirsiniz.

The Outer Worlds, Steam platformu üzerinde 309 TL fiyat etiketi ile mevcut. Buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol