The Cycle Başlangıç Rehberi

The Cycle isimli FPS oyununda işinize yarayacak taktiklere hazır mısınız?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

The Cycle isimli FPS oyunumuz bir süre önce bizlerle buluşmuştu biliyorsunuz. En çok kafa karıştıran şeylerden biri de bu oyunun türü. Ben sizlere şöyle söyleyeyim. Bu oyunda hem Battle Royale, hem MOBA hem de aksiyon bulunuyor. Yani buna canavarlı, yaratıklı Battle Royale oyunu desek sanırım yanlış olmaz. Biliyorsunuz bu oyun Epic Games tarafında çıktı ve Epic Games mağazasında satılmaktadır. Oyun ücretsiz olduğu için çoğu kişinin dikkatini çekmiş durumda. Peki bu oyunda işe yarayacak taktikler ister misiniz?

The Cycle başlangıç rehberi isimli bu konumuzda, adından da anlayacağınız üzere yeni başlayanlara özel bilgiler verilecektir. Bu sayede oyunda zorlanmadan, neyin nasıl olduğunu bilerek oynayacaksınız. Yani oyundan keyif almaya direkt olarak başlayacaksınız. Hazırsanız konumuza geçelim.

the cycle baslangic rehberi 2

The Cycle Başlangıç Rehberi

Oyuna başlangıç yaptığınızda tek başınıza takılacağınızı biliyorum fakat öyle yapmayın. Grup modunu seçerek oynayın. Yani 4 kişilik bir gruba katılın ve o şekilde oyuna girin. Çünkü bu oyunda grupça bir şeyler yapmak tek başınıza yapmaktan daha kolaydır. Oyun, oyuncuları hataları ve yanlış hareketleri ciddi şekilde cezalandıran bir sisteme sahip diyebilirim. Bu yüzden 4 kişilik bir takıma girerseniz belki de oyunda gerçekten tecrübeli oyuncularla bir araya gelmiş olursunuz ve bu sayede, analiz yaparak oyuncular nasıl oynuyor öğrenebilirsiniz. Bu ilk adımdı.

Anlaşma (Pact)

Peki nedir bu pact? Pact, diğer oyuncular ile anlaşma yapmak demektir. Eğer oyunu solo modda yani tek başınıza oynarsanız bazı oyuncular ile anlaşma yaparak beraber savaşabilirsiniz. Bir oyuncuya anlaşma daveti göndermek için nişanı onun üstüne getirin ve “T” tuşuna basın. Eğer karşıda ki oyuncu bunu kabul ederse ikiniz bir takıma yerleştirilirsiniz, yani takım olursunuz. Tabi ki şunu da unutmayın, siz ya da takım olduğunuz kişi anlaşmayı yine “T” tuşuna basarak iptal edebilirsiniz. Buna da dikkat edin. Kimseye güvenmeyin.

Yaratıklarla Savaşma

Oyunda savaşacağınız bir çok yaratık olacak ama bir yandan da sizin gibi oyuncular ile de kapışacaksınız. Bu yüzden ikisini aynı anda yapmayın. Yani bir yandan yaratıklarla bir yandan da oyuncular ile savaşmayın. Emin olun bunun sonu hiç iyi bitmiyor. Olan size olur. Örneğin yaratıklarla savaşıyorsunuz fakat başka oyuncu da size müdahale etti diyelim. Kendinizi güvenli bir yere alarak ilk önce oyuncuyu yok etmeye çalışmalısınız.

Ekipman

Her oyuncu, oyuna bir tabanca ile başlar. Sonra silahlar buldukça yenilerini kullanabilirsiniz. Oyun sırasında kazandığınız krediler ile yeni silahlarda alabilirsiniz. Oyun stilinizi iyi bilin ve ona göre silah seçimi yapın yani alın. Örneğin uzun mesafede kapışmayı seviyorsanız keskin nişancı tüfeği alın. Yani en iyi olduğunuz alana yatırım yapın. Emin olun başarılı olursunuz.

Özel Yetenekler

Bu oyunda birden çok özel yetenek bulunmaktadır. El bombası, iyileştirme, turret kullanma gibi şeyler vardır. Daha bir çok şey var tabi ki. Her oyuncu iki adet yetenek ile donatılmıştır. Bunları kullanmak için “E” ve “Q” tuşlarını kullanabilirsiniz. İlk başlarda ağır bir turret alırsanız çok iyi olacaktır. Hem sizi korur hem de yaratıklara karşı oldukça etkilidir. Ayrıca yakınlarda ki düşman oyuncuları da bulabilir.

Silahları Yükseltin

Her silah iki kez yükseltilebilir. Silahları yükselterek onların gücüne güç katabilirsiniz. Bir silahı yükseltmek için o silahın aynısından yine satın almanız gerekir. Bu sayede gerekli yükseltmeler silaha uygulanacaktır. Ayrıca bir slot açılır ve ona istediğiniz bir özelliği yükleyebilirsiniz.

The Cycle ile ilgili rehberin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Umarız güzel bir konu olmuştur. Sormak istediğiniz bir şey olursa yorum yaparak sorabilirsiniz. Görüşmek üzere.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol