The Ascent Başlangıç Rehberi ve İpuçları

Sizleri harika atmosferi olan siberpunk bir dünyaya taşıyan The Ascent için başlangıç rehberi hazırladık.

Bu içeriğimizde, The Ascent için başlangıç ipuçları hazırladık. Bunlar esas olarak acemi oyuncular için, ancak bazı ipuçları tüm oyun boyunca faydalı olacak. Aşağıdaki ipuçları, en önemli mekanikleri açıklayacak ve oyunun ilk birkaç saatinde size yardımcı olacak.

Haritada nasıl verimli hareket edeceğinizi ve düşmanları nasıl öldüreceğinizi öğreneceksiniz. Silah yükseltme sisteminin nasıl çalıştığını ve siperlerin nasıl kullanıldığını öğreneceksiniz. Ayrıca şifa ve hızlı seyahat hakkında bilgiler de hazırladık. Kısacası, The Ascent başlangıç rehberi, sizi bu siberpunk oyunuyla tanıştıracak.

The Ascent Başlangıç Rehberi

Hareketli Kalın ve Blok Kullanın

Bir yerde çok uzun süre kalmak, çoğu zaman rakiplerin sizi çevrelemesine neden olacak. Bu durum sizin için ölümcül olabilir. Savaş alanındaki konumu sürekli değiştirmelisiniz. Bu, düşmanlar tarafından uzaktan vurulma şansını azaltacak ve yakın mesafeden verilen hasarın bir kısmından kaçınmanıza izin verecek. Kaçmak da son derece önemli. Yuvarlanmak, yakın muharebe saldırıları ile ağır hasar verebilecek rakiplerle savaşırken kullanışlı olacak.

Silahınızı Kaldırmayı Unutmayın

Silahınızı kaldırmak, The Ascent‘in önemli bir parçası. Bununla, daha yüksek bir seviyede bulunan veya bir siperin arkasından eğilen düşmanları vurabilirsiniz. Dahası, bir siper arkasındayken silahlarınızı kullanabilirsiniz. Siperin arkasına çömelin ve ateş etmek istediğinizde silahınızı kaldırın. Bilgisayarda sağ tık ve Xbox konsollarında RT ile bu eylemi gerçekleştirebilirsiniz.

Sağlık Veren Eşya Arayın

The Ascent‘te tıbbi kitleri yanınızda taşıyamazsınız. İyileştirici eşyaları haritada bulmak zorundasınız. Düşmanları öldürerek düşürebilirsiniz, kırmızı ilk yardım çantaları ve şişeler şeklinde düşecek. İyileştirici bir şişe kullanmak için üzerinden geçmeniz yeterli olacak. Bir ilk yardım çantası kullanmak için uygun tuşa basmanız gerekecek. İyileştirici eşyalar da oyun dünyasına dağılmış bazı otomatlardan düşmekte, yeterli miktarda kredi ödemeniz gerekecek.

The Ascent Başlangıç Rehberi

Görevler İçin İpucu Kullanın

The Ascent‘te bir görev hedefi bulmak son derece basit. Sadece uygun düğmeye basın, haritada bir çizgi görünecek. Sizi doğrudan hedefe götürecek. Bilgisayarda O ve Xbox konsollarında Yukarı Tuşu ile bu eylemi gerçekleştirebilirsiniz.

Cephanenizin Sınırsız Olduğunu Unutmayın

The Ascent‘te cephane kaynakları hakkında endişelenmenize gerek yok, cephane sınırsız. Bir silah edindikten sonra, bunun için mühimmat satın almanıza gerek yok. Hatırlamanız gereken tek şey silahları yeniden yüklemek. Bu aynı zamanda el bombaları için de geçerli. Bir el bombası atmak, envanterinizden kaybolmasını sağlamaz. Tek sınırlama, zamanla veya mavi şişeleri topladıktan sonra yenilenen taktik noktaları.

Bir Gözünüz Mini Haritada Olsun

Ekranın sağ üst köşesindeki mini haritaya dikkat edin. Bununla ilgili birçok faydalı bilgi bulacaksınız. Şehirde, çeşitli mağaza ve hizmetlerin konumlarını işaretleyecek. Şehir dışında, mini harita size düşman konumlarının yanı sıra sandıklı yerleri de gösterecek.

The Ascent Başlangıç Rehberi

Üzerinde Kafatası Olan Düşmandan Kaçın

The Ascent‘teki tüm düşmanlar, ilk karşılaşmanızda mağlup edilemez. Kırmızı kafatası ile işaretlenmiş bir rakip, muhtemelen karakteriniz için çok güçlü olacak. Onlardan uzaklaşmak ve seviyeniz o düşmanın seviyesine yakın olduğunda geri gelmek en iyi tercih olacak.

Patlayan Nesneleri Kullanın

Sadece teçhizatınızdan daha fazlasıyla düşmanları yenebilirsiniz. Oyun dünyası her türlü patlayan varil ve diğer nesnelerle dolu. Bu tür bir nesneye ateş ettikten sonra, çevresinde kırmızı bir alan belirecek. Bu, patlama alanını size gösterecek. Karakteriniz de hasar alabilir, bu nedenle menzil içinde olmamaya dikkat edin.

The Ascent’te Metro, Hızlı Seyahat Noktası

Oyun dünyasında “M” harfiyle işaretlenmiş birçok yer mevcut. Bunlar hızlı seyahat için metro istasyonları. Tek yapmanız gereken böyle bir yere gitmek, treni beklemek ve ardından içeri girmek için etkileşim düğmesini kullanmak. Bu, seyahat etmek istediğiniz metro istasyonunu seçebileceğiniz bir pencere açacak. Bir süre sonra hedefe ulaşacaksınız, hızlı seyahat tamamen ücretsiz.

Ayrıca The Ascent rehber içeriğimizi küçük bir ipucu ile noktalayalım. Kalkanlı düşmanlar nasıl yok edilir? Sıradan bir silahla kalkana ateş etmek ilginç bir sonuç vermeyecek. Bu sorunu çözmenin temel yolu düşmanı çevreleyerek arkadan saldırmaya çalışmak. Bunu yapmanın en kolay yolu kaçınma tuşu ile olacak. Tabii belirli bir durumda bu mümkün değilse veya kalkanları olan daha fazla düşman varsa, yükseltmeleri veya taktik bombaları da kullanabilirsiniz.

Oyunu, 159 TL karşılığında Steam‘den satın alabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol