Left 4 Dead Yazarından Yeni Eşli FPS Oyunu: The Anacrusis

Half-Life ve Left 4 Dead gibi ünlü oyunların hikaye yazımında yer almış olan BAFTA ödüllü Amerikalı oyun yazarı Chet Faliszek'in yeni co-op birinci şahıs oyunu The Anacrusis için Erken Erişim tarihi açıklandı.

Daha önce Valve ve Bossa Studios gibi stüdyolar için çalışan Amerikalı oyun yazarı Chet Faliszek ve Riot Games’in eski tasarımcısı Kimberly Voll tarafından ortaklaşa kurulan Stray Bombay Company, ilk oyunları olan kooperatif birinci şahıs nişancı türündeki The Anacrusis için Erken Erişim tarihini duyurdu.

60’ların casusluk havasını takip eden oyunda, gösterişli bilim kurgu silahları ile uzay gemilerini istila eden yaratıklarla mücadele edeceğiz. 13 Ocak 2022’de Erken Erişim sürecine başlayacak olan The Anacrusis, aynı tarihte Xbox Game Pass‘e de eklenecek.

The Anacrusis, İlk Günden Xbox Game Pass’e Eklenecek

The Anacrusis erken erisim

Oyun, özellikleri tamamlanmış, ancak tamamen son halini almamış üç bölümle yayınlanacak. Oyunculardan gelen geri bildirimlere göre yeni bölümler ve modlar ekleyeceklerini açıklayan Faliszek, 9-12 ay boyunca Erken Erişim’de kalmayı planladıklarını aktardı.

The Anacrusis, her ne kadar Left 4 Dead ve Half-Life gibi dev yapımlarından arkasındaki Faliszek tarafından hayata geçirilse de, ölçeği söz konusu oyunlar kadar büyük değil. Zira yukarıda bahsettiğim iki oyun çok daha büyük stüdyolar tarafından, çok daha fazla para ve zaman harcanarak yapıldı.

Erken Erişim Döneminin Yaklaşık 1 Yıl Sürmesi Planlanıyor

The Anacrusis steam

Elbette oyunun L4D ile olan bağlantısı ilgi çekiyor, ancak bunun projenin ikonik zombi oyununun gölgesinden çıkması gerekecek. Aksi takdirde yüksek beklenti altında ezilme ihtimali var. Bu noktada Game Pass, beklentileri makul bir düzeye çekmek için son derece mantıklı bir yer gibi görünüyor. Zira hizmete abone olan herkes The Anacrusis’i ekstra bir ücret vermeden deneyimleyebilecek.

Çevrimiçi eşli birinci şahıs nişancı oyunu The Anacrusis, 13 Ocak 2022’de Steam, Epic Games Store, Microsoft Store ve Xbox Game Pass için çıkış yapacak.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol