Tesla Supercharger 2019’da Tüm Avrupa’da Olacak

Supercharger ağı Türkiye'ye de gelecek.

Elektrikli otomobil devi Tesla, DC hızlı şarj istasyonları olan Supercharge ağını genişletmeyi planlıyor. Firmanın CEO’su Elon Musk bir tweet atarken, 2019 yılında Avrupa’nın yüzde 100’lük diliminde Supercharger ağının olacağını duyurdu. Sevindiren haber ise bunun içine Türkiye’nin de dahil olması.

İrlandalı bir Twitter kullanıcısı Elon Musk’a ülkesindeki Supercharger istasyonları hakkında soru sordu ve Elon Musk da ‘İrlanda’dan Kiev’e, Norveç’ten Türkiye’ye kadar’ şarj istasyonlarının artırılacağını müjdeledi.

Tesla şu sıralar en verimli elektrikli aracı Model 3 üzerinde çalışıyor. Araç Avrupa pazarında bazı seçilmiş bölgelerde yer alırken, ilk teslimatların ise Şubat 2019 tarihine kadar yapılması bekleniyor.

Fakat şu da var ki, geçmiş yıllarda öğrendiğimiz tecrübelere göre Elon Musk’ın tweetleri her zaman için tam isabetli olmuyor. Supercharger mutlaka gelecekte Avrupa pazarına da geniş bir şekilde yayılacaktır fakat bunun ne oranda olduğunu, 12 aylık sürecin gerçek olup olmadığını zaman gösterecek. Yine de planların içinde Türkiye’nin de yer alması güzel bir gelişme. Ülkemizdeki şarj istasyonlarının yetersizliği, elektrikli arabaların önündeki en büyük engel.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol