Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Tencent, Back 4 Blood’un Geliştiricisini Satın Aldı

Back 4 Blood geliştiricisi ve eski Left 4 Dead stüdyosu Turtle Rock, Tencent tarafından satın alındı.

Turtle Rock, ABD dışındaki bağımsız operasyonlarını sürdürürken Tencent‘in bir parçası olacak ve mevcut ekibi, kurucu ortaklar Phil Robb ve Chris Ashton tarafından yönetilen tüm stüdyo operasyonlarını yürütmeye devam edecek. Satın almanın, Warner Bros. Games tarafından yayınlanan Turtle Rock’ın hit çok oyunculu aksiyon oyunu Back 4 Blood üzerinde hiçbir etkisi olmayacak.

Ortak bir basın açıklamasında iki şirket, “Satın almanın Back 4 Blood üzerinde hiçbir etkisi olmayacağını” ve Turtle Rock’ın aynı liderlik altında bağımsız olarak çalışmaya devam edeceğini vurguladı. Bu, çoğunluk hissesi sahipliği yoluyla daha az doğrudan satın alma dahil olmak üzere çoğu Tencent satın alma işlemi için standart prosedürü olarak açıklandı. Don’t Starve geliştiricisi Klei Entertainment geçen yıl aynı şeyi söyledi.

Turtle Rock, Tencent Çatısı Altında Özgür Olacak

Tencent

Turtle Rock, web sitesinde yayınlanan bir gönderide, “Şirketimiz satın alınıyor olsa da bağımsız kalacağız ve kurucu ortaklarımız tarafından yönetilmeye devam edeceğiz” dedi. Teknik olarak, satın alınanın Turtle Rock’ın ana şirketi Slamfire olduğunu, ancak satın alma işlemine Turtle Rock’ın da dahil olduğunu unutmayın.

Tencent’in desteğiyle Turtle Rock, “Artık Back 4 Blood serisini geliştirmeye daha iyi odaklanabilir ve gelecekte bunun üzerinde iyi bir şekilde çalışabiliriz” dedi Stüdyo ayrıca, Back 4 Blood için planlarının normal güncellemelerin çok ötesine geçtiğini öne süren “yeni heyecan verici çok oyunculu deneyimler geliştirmek” için çalışırken “bir evreni gerçek bir uzun süredir devam eden AAA serisine dönüştürme” planlarını da anlattı.

Tencent, oyun endüstrisindeki her yere elini kolunu uzatmaya devam edecek gibi. Daha geçen ay Playtonic, Çinli devden bir yatırımın ardından bir Yooka-Laylee devam oyunu için planlarını açıklamıştı. Her yıl Çin içinde ve dışında düzinelerce stüdyoyu satın alan dev holding bakalım daha ne kadar devam edecek?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.