Microsoft, Teams Essentials’ı Piyasaya Sürdü

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için Teams'in ucuz bir alternatifi olacak olan Teams Essentials tanıtıldı.

Microsoft, özellikle küçük işletmeler (KOBİ) için tasarlanmış Teams’e dayalı yeni bir bağımsız program olan Microsoft Teams Essentials‘ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Microsoft’un son dönemdeki pek çok ürünü ve çabası gibi bu hizmet de son bir buçuk yılda dünyada meydana gelen değişikliklerin bir sonucu olarak geldi.

Microsoft Teams Essentials, küçük işletmelerin kuruluş içinde iletişim kurmak için ihtiyaç duyduğu tüm özellikleri içerecek. Yaklaşık 30 saate kadar süren toplantılar düzenleyebileceksiniz ve toplantılar aynı anda 300 kişiye kadar çıkabilecek. Bu, standart Teams‘in sunduğundan daha düşük ancak daha küçük işletmeler için son derece mantıklı.

Microsoft Teams Essentials Özellikleri

Teams Essentials

Teams Essentials, toplantıların ötesinde, sohbet açısından Teams’in ücretsiz sürümünü de genişletti. Ücretsiz Teams sohbetleri 5 GB’a kadar dosya depolayabilirken, Teams Essentials bu depolamayı iki katına çıkararak 10 GB’a çıkarttı; Böylece daha fazla dosya paylaşılabileceksiniz ve ekipteki herkes tarafından kolayca erişilebilir duruma getirebileceksiniz. Essentials ile diğer kuruluşlarla işbirliği yapmak da mümkün olacak.

Microsoft Teams Essentials, kullanıcı başına aylık 4 dolar karşılığında kullanılabilecek ve bu, Microsoft’un bu tür bir iletişim çözümü için piyasadaki en düşük maliyet. Amaç, bu programı potansiyel olarak gerekli olmayan özelliklerle bir Microsoft 365 aboneliğinin tam fiyatını harcamak zorunda kalmadan, biraz daha fazlasına ihtiyaç duyan işletmeler için Teams’in ücretsiz sürümünün üzerine bir yükseltme sağlamak.

Teams Essentials

Microsoft ayrıca, Teams’i kişisel kullanım için kullananların, Microsoft 365 Bireysel veya Aile aboneliğine sahip olarak genişletilmiş toplantı sınırları gibi bu özelliklerden bazılarına erişebileceğini de kaydetti. Şimdiye kadar Teams’in ücretsiz sürümünü kullanan müşteriler ile Microsoft 365 aboneliği olan müşteriler arasında hiçbir fark olmadığı için bu ilginç.

Resmi olarak, kişisel kullanım için Teams, 60 dakika boyunca 100 kişiye kadar olan toplantıları veya 24 saate kadar 1:1 toplantıları destekler ancak, pandemi nedeniyle 300 kişiye kadar ve 30 saate kadar toplantı yapabilmeniz için bu sınırlardan şu anda feragat edildi.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol