Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Take-Two, Two Dots Geliştirici Stüdyosunu Kapattı

Take-Two, mobil hit 'Two Dots'un arkasındaki geliştirici stüdyosunu kapattı. New York ofisinde 65 çalışan işten çıkarılacak.

Bloomberg’in bildirdiğine göre Rockstar, Zynga ve 2K sahibi Take-Two Interactive, popüler mobil oyun Two Dots‘un arkasındaki New York merkezli stüdyo Playdots’u kapatacağını öğrendik. Altmış beş çalışan işini kaybedecek. Şirket, bu haberin doğru olduğunu Bloomberg’e bildirdi.

Playdots, bulmaca oyununun “başka bir Zynga stüdyosunda devam edeceğini ve hizmet kesintisi olmayacağını” doğruladı. Bunun yanı sıra, “Bu karardan etkilenen herkes, Zynga’daki diğer işlere başvurma fırsatına sahip olacak.” ancak bu iş başvurularının kesin olarak kabul edilip edilmeyeceğini veya mağdurluk yaşanıp yaşanmayacağını bilmiyoruz.

Two Dots Geliştirilmeye Devam Edecek

Two Dots

Take-Two, Playdots’u 2020’de 192 milyon dolara satın aldı ve özellikle Two Dots’u ilk çeyrek 2022 kazanç raporunda, “net gelire en büyük katkı sağlayanlar arasında” olarak nitelendirdi. Bu bilgiye göre oyunun arkasındaki stüdyoyu ortadan kaldırmak tuhaf görünse de, 12.7 milyar dolarlık Zynga’nın satın alınmasının ardından bazı yeniden yapılanma muhtemelen kaçınılmazdı.

San Francisco merkezli Zynga, dört milyardan fazla kez indirilmiş olan çeşitli popüler oyun serilerinden oluşan bir portföye sahip. Firmanın önde gelen mobil oyunları arasında FarmVille, CSR Racing, Zynga Poker ve Merge Dragons! gibi çok ünlü oyunlar mevcut. Doğal olarak, bu kadar büyük bir birleşmeden sonra bazı radikal adımların atılması oldukça normal.

Two Dots’u oynamaya devam edenler için her şey olağan şekilde sürmeye devam edecek. Zynga’nın alt stüdyolarından birisi, oyuna düzenli olarak güncelleme getirmeye devam edecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.