System Shock 3 Yapımcı Anlaşmasını Tamamladı

System Shock 3, yepyeni bir hikaye ve oyun deneyimi ile piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Geliştirilme sürecinin en keskin köşelerinden olan, yapımcı firma ile anlaşmanın sağlanması işlemi de tamamlandı.

Oyun dünyasına yeniden dahil olmak için kararlı bir geliştirme sürecine giren System Shock, ilk olarak 1994 yılında Night Dive Stüdyoları tarafından geliştirilmiş ve zamanının tüm PC platformları için piyasaya çıkmıştı. Nostalji kuşağına eklenerek yepyeni oyun dinamikleriyle yeniden sahneye çıkmaya karar veren oyunun geliştirici ekibi yeni haberlerle geldi.

system shock 3

Seri peşpeşe çıkacak iki yeni oyunla devam edecek. Bunlardan ilki aslına sadık kalınarak günümüz teknolojileriyle yeniden yaratılacak olan System Shock olacak. Ardından da yepyeni bir oyun olarak System Shock 3 gelecek. System Shock, Ultima Underworld, Thief: The Dark Project, Deus Ex, Thief: Deadly Shadows, Deus Ex: Invisible War,  ve Epic Mickey oyunların fikir babası olan Warren Spector da geliştirici kadroda yerini aldı.

Bu kadar çok güzel adımın ardından oyun için aranan yayıncı da bulundu. Starbreeze, System Shock 3’ün yayıncılık işlerini yürütme kararı aldı. Yayıncılık hakları için de 12 milyon dolarlık yatırımda bulundu. Unreal Engine motorunu kullanacak olan oyun Playstation 4, Xbox One ve PC platformları için piyasaya çıkacak. Oyunun resmi internet sitesine gitmek için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Pre-alfa sürecine ait yayınlanmış bir fragman da bulunuyor. Aşağıdaki ekrandan görüntüleyebilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol