Surviving Mars Detaylı Başlangıç Rehberi ve İpuçları

Surviving Mars isimli oyun için sizlere detaylı bir başlangıç rehberi hazırladık. Bu rehber, oyuna ilk kez başladığınızda sizlere oldukça yardımcı olacak.

Surviving Mars başlangıçta sizi biraz zorlayabilecek bir oyun. Bu rehberimiz, oyunla ilk karşılaşmanızda size yardımcı olacak birçok yararlı ipucu sağlayacak. Oyunun Epic Games Store’da geçtiğimiz aylarda ücretsiz verildiğini de hatırlatalım.

blank

Önemli Binaları Yakın İnşa Etmeyin

Bu özellikle güç, oksijen ve su jeneratörleri için geçerli. Tek bir meteor çarpması veya bir toz şeytanı onları uzun süre kullanılmaz hale getirebilir.

Yüzey Kaynaklarını Arayın

Metaller ve polimerler, Mars’ta kaya şeklinde bulunabilir. Bunları çıkarmak için bir RC taşıyıcı kullanın.

Kolonistleriniz ile İlgilenmeyi Unutmayın

Surviving Mars oynarken doğal olmayan nedenlerle ölüm, görevinizi sona erdirebilir. Kolonistinizin ihtiyaçlarını karşılamak da çok önemli. Kolonistlerinizin gerekliliklerinden birini yerine getirmezseniz, kolonist çalışmayı reddedebilir ve sorunlara neden olabilir. Böyle bir durumda, bir Güvenlik İstasyonu kurmanız ve memur tutmanız gerekecek. İşler daha da kötüye giderse, kolonistler Dünya’ya dönmek isteyebilir.

blank

Anomalileri Mutlaka Analiz Edin

Mümkün olduğunda ve RC gezgininiz şarj edilmiş ve kullanıma hazır olacak. Bu aktivite size her zaman fayda sağlayacak. Örneğin ek araştırma noktalarını bu sayede kazanakcaksınız.

Teknoloji Araştırmaya Önem Verin

Surviving Mars ‘ta teknoloji, başarının anahtarı ve bu olmadan koloniniz uzun süre hayatta kalamaz. Yeni teknolojiler kaynak üretimini kolaylaştıracak, kolonicilerinizin yaşam koşullarını iyileştirecek, bina bakım maliyetlerini azaltacak ve yeni tesisler inşa etmenize izin verecek.

Batarya, Su Kulesi ve Oksijen Konteynırları İnşa Edin

Kaynak üretiminden sorumlu binalarda bir arıza meydana gelirse, sorunla başa çıkmak için daha fazla zamanınız olacak. Tüm temel kaynakların sürekli akışını koruyacaksınız ve daha da önemlisi, kolonistiniz mutlu kalacak.

blank

Binalarınızı Yükseltmeyi Unutmayın

Üretimi iyileştiren bir teknolojiyi araştırdıktan sonra, binalarınızı yine de manuel olarak yükseltmeniz gerekeceğini unutmayın. Sağ üst köşede, binanın adının yanında doğru binayı seçin ve mevcut yeni bir simge görmelisiniz. Yükseltmelerinize buradan yapabilirsiniz.

Oyun Tarzınızı Önceden Belirleyin

Surviving Mars tarzınız, sponsorunuzun ve Komutan Profilinizin seçimini ve nadir metallerin çıkarılmasını etkileyecek. Bunları elektronik üretmek için kullanacaksınız. Kendi kendine yeten bir koloniyi yönetmek mi, yoksa nadir metalleri Dünya’ya geri göndermek mi istediğinize karar verin ve ek fon alın.

Yeterli Sayıda Dron Sahibi Olun

Dronlar temel birimlerinizdir ve kontrol ettiğiniz ilk birimlerden biridir. Yeni nesneler inşa etmekten, bina bakımı ve kaynak nakliyesinden sorumludur. Yeterli sayıda ürettiğinize emin olun.

blank

Takılırsanız Ansiklopediyi Kontrol Edin

Surviving Mars kendi ansiklopedisi var ve tüm bina, oyun özellikleri ve mekanikler hakkında bilgi sunuyor. Oyununuzu kolaylaştırmak için mutlaka göz atın.

Unutmayın! Kaynaklar Sonsuz Değil

Tutarını kontrol etmek için depozitoda LMB’ye basın. Ekstraksiyona yatırım yapmaya değip değmeyeceğini hesaplamak için bu numarayı kullanın. Breakthrough Technology – Nano Refinement çok faydalı olabilir. Bu özellik ile tüm Ekstraktörler, birikintileri tükendiğinde küçük miktarlar çıkarmaya devam eder.

Bağımsız Güç Kaynağı Devreleri Oluşturmayın

Surviving Mars, hangi devrede güç kesintisinin meydana geldiğini size bildirmez. Güç kaynağını yönlendirmek için anahtarı kullanın. Altyapınızı kablolarla bağlayın. Aynı şey su ve oksijen tedarik sistemleri için de geçerli.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol