Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Stranger Things VR Oyunu Tanıtıldı (Vecna Olacaksınız)

Netflix'in en sevilen dizilerinden Stranger Things, VR (Sanal Gerçeklik) oyununa dönüştürülüyor. Büyük heyecan yaratan yapımdan kısa bir tanıtım fragmanı paylaşıldı.

Los Angeles merkezli bağımsız oyun stüdyosu Tender Claws’tan Stranger Things VR oyunu geliyor. Virtual Virtual Reality ve Tempest gibi sanal gerçeklik oyunlarıyla bilinen ekip, bu alandaki uzmanlıklarını şimdi Netflix’in fenomen bilim kurgu-fantastik dizisini VR’a taşımak için gösterecekler. YouTube’da yayınlanan kısa tanıtım fragmanıyla Stranger Things sanal gerçeklik oyununa ilk bakışımızı atma fırsatı yakalıyoruz.

Oyuncular, bir VR başlığı aracılığıyla Upside Down‘u keşfedecekler, buradaki canavarlar ve diğer tehlikeli varlıklara karşılaşacak ve serinin ana kahramanı Eleven dahil diğerleriyle psijik savaşa girecekler. Tüm bunlar, Stranger Things 4. sezonun büyük kötüsü Vecna‘nın gözünden deneyimlenecek. Oyunda yer alacak Demogorgon gibi Vecna da adını Dungeons & Dragons’tan alıyor. Eğer hem Netflix serisini hem de ikonik masa üstü oyununu seviyorsanız, Stranger Things VR epey ilginizi çekecektir.

Stranger Things VR, 2023’te Çıkacak

stranger things vr oyunu

Oyunun açıklamasında şu ifadeler yer alıyor: “Stranger Things VR’da kovan zihnini oluştururken bilinmeyen gerçeklerin kaşifi olun. Eleven ve Hawkins’ten intikam alma arayışınızda zihinleri istila edin ve kabuslar yaratın” Geliştirici Tender Claws, Stranger Things VR’ı “psikolojik korku/aksiyon oyunu” olarak tanımlıyor. Oyun, 2023’ün kış aylarında önde gelen VR platformlarında piyasaya sürülecek.

Telltale Games’in geliştirmekte olduğu yeni Stranger Things oyunu, 2018 yılında Amerikalı stüdyonun iflas etmesi üzerine iptal edilmişti. Duffer Kardeşler imzalı seri, daha önce Dead By Daylight, Fortnite, Far Cry 6 ve Minecraft gibi pek oyunla işbirliği yapmıştı. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmayalım ve sizleri Stranger Things sanal gerçeklik oyunu ile başbaşa bırakalım.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.