Steam’de Intel & Nvidia Liderliği Sürüyor

Steam'de AMD kullanımı artsa da hâlâ lider Nvidia.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
blankLoading...

Steam 2018 Şubat ayı donanım kullanım anketlerini açıklarken, raporlara göre AMD kullanımı biraz arttı fakat yine de PC sektöründe ekran kartı ve işlemci alanında Nvidia ile Intel hakim.

blank

Yayınlanan grafiklere baktığımızda görüyoruz ki AMD’nin ekran kartı sektöründe pazar payı yüzde 8.2 seviyesinden yüzde 8.9’a yükseldi ve ufak bir artış yaşandı. Nvidia ise yüzde 85.3’lük oranla dominant taraf olarak kalmaya devam etti. Intel ise  ekran kartı alanında Steam kullanıcılarının yüzde 5.6’sı tarafından kullanılıyor.

AMD işlemci alanında da aynı zamanda biraz artış gösterdi ve pazar payını yüzde 1 arttırdı, yüzde 9.1 seviyesine çıktı. Dolayısıyla diyebiliriz ki ilk Ryzen nesil işlemciler bazı kullancıların beklediği ya da umduğu kadar büyük etki yaratamadı. Tabii yine de AMD önümüzdeki aylarda Ryzen+ işlemcileri yayınlayacak ve belki de bu durum değişecek.

Steam kullanıcılarının Şubat 2018 tarihli genel donanım istatistikleri ve en popüler cihazlar şöyle oldu;

İşletim sistemi: Windows 7 64-bit

RAM: 8GB

Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 1060

VRAM: 2GB

Ekran çözünürlüğü: 1920×1080

Mikrofon: Var

Boş sabit disk alanı: 100 – 250GB arası

Toplam sabit disk alanı: 1TB üstü

VR seti: Oculus Rift

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol