Steam QR Kod ile Giriş Dönemi Başlıyor

Valve, dijital oyun mağazası Steam'e QR kod ile oturum açma seçeneği getirmeye hazırlanıyor.

Steam mağazasına ilişkin kapsamlı veriler barındıran SteamDB‘nin yaratıcısı Pavel Djundik, son güncelleme kodlarında yeni bir oturum açma yöntemine işaret eden ipuçları keşfetti. Buna göre Steam QR kod ile oturum açma seçeneği yakında gelebilir.

Özellik henüz yayında değil, ancak taşınabilir oyun konsolu Steam Deck‘te oturum açmayı daha kolay hale getirmek için bu yılın ilerleyen dönemlerinde yayınlanacakmış gibi görünüyor. Deck’in dokunmatik ekranı sayesinde parola girmek pek de zahmetli olmayacak, ancak QR kodunu tarayarak oturum açmak kesinlikle çok daha işlevsel.

Steam QR Kod ile Oturum Açılabilecek

Djundik’in vurguladığı güncelleme kodu, iki oturum açma seçeneğini gösteriyor: Biri hesap adıyla, diğeri QR koduyla. Bildiğiniz gibi Steam Guard özelliği, Steam mobil uygulamasını kullanarak iki faktörlü kimlik doğrulamayı zaten destekliyor. Bu nedenle QR kod ile oturum açma yöntemi bu işlevin bir uzantısı olarak mantıklı.

Farklı bir cihazdan Steam hesabınıza erişmeye çalıştığınızda e-posta kutunuza gelen Steam Guard kodu yerine, WhatsApp Web gibi direkt QR kodu taratarak giriş yapmak daha pratik olacaktır. Steam QR kod ile oturum açma özelliği, muhtelemen Steam’in masaüstü istemcisinde ve Steam Deck’te mevcut olacaktır. Peki, ne zaman?

Steam Deck, Aralık 2021’de Piyasaya Sürülecek

steam deck fiyati

Valve tarafından yapılan açıklamada, taşınabilir oyun konsolu Steam Deck‘in teslimatına aralık ayından itibaren başlayacağını söyledi. Aynı dönemde SteamOS‘un da elden geçirilmesi bekleniyor. Steam Deck, gücünü 4 çekirdekli AMD Zen 2 işlemciden alıyor. 16GB RAM’e sahip olan konsolun 7 inçlik ekranı var. 4K desteği olmayan cihaz, bunun yerine 1200×800 piksel çözünürlük sunuyor. En az 64GB dahili depolama alanına sahip olan konsol, tam şarjla 7-8 saate kadar kullanım imkanı veriyor.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol