Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam, NFT İçerikli Oyunları Kaldırma Kararı Aldı

Kripto veya NFT içeren Steam oyunları platformdan kaldırılmaya başladı ve Age of Rust gibi blok zinciri oyunları mağazadan silindi.

Steam, blok zinciri teknolojisi üzerine kurulu veya kripto para birimi ve NFT alışverişine izin veren oyunları yasaklayarak blok zincir oyunları dünyası için başka bir engel ortaya çıkardı. Oynanabilir blok zinciri video oyunlarının popülaritesi arttı. Birkaç tanesi önemli finansal ve ticari destek kazandı.

Özellikle bir şirket ile Mythical Games, haziran ayında birkaç blok zinciri video oyunu üretmesine yardımcı olacak 75 milyon dolarlık bir ortaklık duyurdu. Daha popüler oyunlarından biri olan Blankos Block Party, blok zinciri teknolojisi üzerine inşa edilmiş ve oynanabilir karakterler olarak NFT unsurlarını kullanan, oynaması ücretsiz bir açık dünya oyunuydu. Oyuncular, kripto para birimiyle yeni Blankos satın alıyordu ve koleksiyonlarını gerçek para karşılığında piyasada satabiliyordu.

Steam NFT

Blok Zinciri ve Kripto Oyunları Neden Değerli?

NFT veya değiştirilemez jetonlar daha önce olumsuz baskı topladı. Eleştirilerin çoğu, Proof of Work kripto madenciliğine dayanarak NFT’lerin sahip olabileceği çevresel etkiden kaynaklanıyordu. Buna rağmen birçok insanı bu ürünlere çeken şey, ürüne bağlı mülkiyet kanıtının olmasıydı.

Bu nedenle, birçok oyun içi görünüm veya kıyafet gibi diğer sanal ögelerden farklı olarak, NFT’ler belirli bir değere sahip olduğu için ve ticaret kartlara ile fiziksel koleksiyonlar gibi gelişen bir pazarda toplanabiliyor veya satılabiliyor. blok zinciri video oyunlarının çevre için kötü olduğuna dair kanıtlara rağmen birçok oyuncu, tartışmalı yeni ekonomiye dahil olmayı seçti. Video oyun pazarında bunu yapma çabaları, Valve tarafından önemli ölçüde engellendi.

Steam, Bu Tarz Oyunları Yasakladı

Age of Rust Twitter hesabının açıkladığı gibi Valve, platformunda blok zincir teknolojisini kullanan veya kripto para birimleri veya NFT alışverişine izin veren oyunları resmen mağazadan kaldırdı. Oyunun geliştiricisi, Age of Rust’ın bir blok zincir oyunu olduğu konusunda Valve’ye karşı açık olmasına rağmen, yayıncı platformundaki tüm bu tür oyunları kaldırmaya karar verdiği için oyunun platforma dönemeyeceği açıklandı.

Valve, kısa süre önce Kural ve Yönergelerinde değişiklikler yaparak artık blok zinciri teknolojisi üzerine kurulu hiçbir uygulamayı satmayacağını belirtti.

Bu, blok zinciri oyunları veya kripto para birimlerini içeren oyunlar oluşturmak isteyen herhangi bir geliştirici için önemli bir gerileme oldu. Age of Rust’ın geliştiricisi, alternatif yayıncılık mağazaları arayacak ve pazarda yer aramaya devam edecek. Bununla birlikte, Valve’nin kararının platformunda barındırılan diğer block zinciri oyunları üzerinde ne gibi bir etkisi olacağı belli değil.

Bu oyunların, oyunculara doğrudan web sitesi üzerinden dağıtılan Axie Infinity gibi büyük blok zinciri oyunlarının yolunu izlemesi kesinlikle mümkün. Valve’nin platformunun desteği olmadan, NFT’leri ve kripto para birimlerini kullanan birçok block zinciri oyunu veya uygulaması piyasada yer bulmakta zorlanacak

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.