Half Life 3 Sesleri: İkinci Steam Next Fest 1 Ekim’de Başlıyor

Valve tarafından yapılan açıklamada, ikinci Steam Next Fest'in 1-8 Ekim tarihleri arasında gerçekleşeceği belirtildi. Etkinlik kapsamında yüzlerce oyun demosu kullanıcıların erişimine sunulacak.

700’den fazla oyun demosunun sunulduğu ilk Steam Next Fest, geçtiğimiz haziran ayında gerçeklemiş ve büyük bir katılıma sahne olmuştu. Valve, önümüzdeki ay bir başka etkinliğe daha ev sahipliği yapacağını açıkladı.

Her türden yüzlerce oyun için ücretsiz demoların yer alacağı ikinci Next Fest, 1-8 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek. Etkinliğin öne çıkan oyunlarını gösteren bir tanıtım fragmanı yayınlayan Valve, henüz takvimi paylaşmadı ancak geliştiricilerden canlı yayınlar ve merakla beklenen oyunlar hakkında röportajların olacağını aktardı.

Steam Next Fest Sırasında Half Life 3 Duyurusu da Yapılabilir

half life 3 Steam Next Fest

Etkinlikte ne kadar sayıda oyun demosunun erişime açılacağı belli değil. Fakat ilk Steam Next Fest’e bakarak muazzam ölçekte bir demo havuzunun bizleri beklediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Steam’deki küçük ölçekli geliştiriciler, oyunlarını tanıtma konusunda bazı dezavantajlara sahip. Valve’ın düzenli olarak gerçekleştireceği bu gibi etkinlikler, indie yapımlara olan ilginin artmasını sağlayabilir.

Öte yandan yıllardır beklenen ve bir türlü piyasaya çıkmayan Half Life 3‘ün de Steam Next Fest’in ilk günü olan 1 Ekim’de duyurulmasını bekliyoruz. Gabe Newell bu sefer de o kutlu haberi vermezse, Half Life 3 için umutlar yarınlara kalacak. Aradan geçen yıllara rağmen hala en ufak bir ipucunun dahi olmadığı oyun, umarız bizleri daha fazla bekletmez.

Next Fest, 1 Ekim 2021 TSİ 20:00’de başlayacak ve 7 Ekim 2021’de aynı saatte sona erecek. Etkinlik için hatırlatıcı oluşturmak için buraya tıklayabilirsiniz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol