Steam Link İOS’ta Yayınlandı!

İOS platformu için Steam Link uygulaması yayınlandı.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
blankLoading...

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıl gündeme gelen ve mobil platformda bilgisayar oyunlarını oynama fırsatı sunan Steam Link 1 yıl aradan sonra App Store’da İOS kullanıcılarına sunuldu. Uygulama tam 1 yıldır Android üzerinde kullanılıyor.

blank

Mobil platformda oyunculara bilgisayar oyunlarını oynama fırsatı sunan Steam Link geçtiğimiz yıl büyük bir yankı uyandırmıştı. Geçtiğimiz yıl 18 Mayıs 2019’da Android platformunda lansmana çıkan Steam Link, App Store üzerinde reddedilmişti. Apple, Steam’in uygulamasını reddettiğini duyurmuş ve İOS kullanıcıları tarafından merakla bekleyiş başlamıştı. Bugün PC Gamer ve Altchar’ın yapmış olduğu haberler ile öğrendiğimiz detaylara göre İOS kullanıcıları artık Steam Link uygulamasını App Store üzerinden indirebilir ve kullanabilirlermiş.

1 yıldan fazla bir süredir App Store’da yayınlanma izni alamayan Valve yoğun görüşmeler neticesinde amacına ulaştı ve İOS platformunda Steam Link’i oyunculara sundu. Geçtiğimiz yıl Apple yasal hizmetlerine ters düşen uygulama bu yıl platform üzerinde lansmana çıktı.

Artık İOS kullanıcıları bilgisayar platformunda oynanabilen oyunları telefonları üzerinden deneyimleyebilecekler.

Valve, Steam Link’i şöyle ifade diyor:

“Steam Link uygulaması, masaüstü oyununuzu iPhone veya iPad’inize getiriyor. Cihazınıza bir MFI veya Steam kontrol cihazı eşleştirin, aynı yerel ağda Steam çalıştıran bir bilgisayara bağlanın ve mevcut Steam oyunlarınızı oynamaya başlayın.”

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol