Steam’ in Çökme Sebebinde Yeni İddia

Steam' in geçen gün kesilen erişiminin tartışmaları hala sürüyor.

Heat

Bildiğiniz gibi bu Cuma günü saat 7 sıralarında Steam sunucuları birden çöktü. Bütün dünya da erişimi kesilen Steam sunucuları 2-3 saat boyunca kendine gelmedi. Bunun birçok sebebi olduğunu Belirten Steam kullanıcıları, birçok iddia ortaya attı. Ancak bütün bu iddialarda en çok hemfikir olunan konu Steam’ in DDos saldırısı yedeğiydi. Siber saldırıların her geçen güç artığı bir dünya da yaşadığımız düşünülürse, Steam’ in saldırı yemesi oldukça olası bir durum. Bir de Kış İndirimlerinin 2. gününde karşımıza çıkan bu durum birçok iddiayı da beraberinde getirdi. Resmi bir açıklama olmaması akıllara birçok soruyu getiriyor. Örneğin, Kış İndirimleri’ nde oyuncuların çok fazla indirmeye yüklenmesinden dolayı sunucular kapandı gibi. Ancak, bir iddia daha var ki, yok artık diyeceksiniz. İddialara göre, bu kapanmanın sebebi Steam’ in Endonezya’ da meydana gelen hata. Hata da öyle böyle bir hata değil. 

Örneğin,  Steam hesabınıza 10 TL para yüklediniz. Bu para Endonezyada 1000 katı olarak geçmiş. Yani, 10 TL para ekleyen oyuncular 10.000 TL parayı hesaplarında görmüşler. Haliyle de hemen harcamış bir çok kullanıcı. Daha çok pahalı CS:GO itemlerını alarak, hesaplarından paranın çekilmemesini sağlayan oyunculardan dolayı kapandığı konuşuluyor. Steam, bu hatanın önüne geçemeyince diğer sunuculara da sıçramasın diye sunucuları kapatma kararı almış. 

Resmi olarak doğrulanmayan bu iddiaların Steam tarafından neden açıklama yapılmadığı da bilinmiyor. 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol