Steam ID Bulma: Steam Kimliği Nereden Öğrenilir?

Tartışmasız dünyanın en popüler oyun istemcisi ve mağazası olan Steam, kullanıcı sayısı açısında da zirvede yer alıyor. Bu yazımızda, Steam ID'sini (Kimliği) bulmak isteyen okuyucularımızın takip etmesi gereken adımlardan bahsediyoruz.

Steam ID bulma hakkında merak edilen her şeyi cevapladığımız rehberimiz ile karşınızdayız. AAA ve bağımsız oyunlardan oluşan son derece geniş bir kitaplığa sahip olan Steam, aynı zamanda diğer birçok kullanışlı özelliği ile PC oyunları için vazgeçilmez konumda. Valve’ın sahibi olduğu platform o kadar ki yaygın ki, günümüzde hemen hemen her oyuncunun masaüstünde/dizüstü bilgisayarında kendine yer buluyor.

Steam’in tüm imkanlarından en iyi şekilde yararlanmak için bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Bunu yaptığınızda, size profilinize bağlayan benzersiz bir numara verilir. Farklı rakamlardan oluşan bu sayı dizisine erişmek basit gibi görünse de, Steam ID bulma konusunda bazı sorunlar yaşamanız mümkün. Peki, Steam ID öğrenme gerçekten de sanıldığı kadar karmaşık mı?

Steam, kullanıcıların aynı kullanıcı adına sahip olmasına izin veriyor. Platformda yaygın olarak kullanılan isimlere sahip olan arkadaşlarınızla bağlantı kurmak için Steam kimliğini muhakkak bilmeniz icap ediyor. Bu da Steam ID bulmayı çok daha önemli hale getiriyor.

Steam Kimliği Nedir?

ucretsiz steam oyunlari

Steam kimliği, Steam hesabınızı temsil eden benzersiz bir 17 basamak dizisidir. Bu sayı kombinasyonu, Steam profilinize kalıcı olarak eklenir ve platformun hesabınızı tanımlamasına yardımcı olur. Daha önce özel bir Steam profil linki aldıysanız, kimlik farklı görünecektir.

Platformda co-op ve çok oyunculu oyunları oynamak istiyorsanız doğru Steam kimliğini bilmek çok önemlidir. Sizi arkadaş olarak eklemelerine izin vermek için kimliğinizi başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca Steam profil linki yoluyla da yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Steam ID Nasıl Bulunur?

Steam ID bulmanın iki kolay yolu vardır. Doğrudan uygulamayı kullanarak Steam ID öğrenmek mümkün. İkinci bir seçenek ise çevrimiçi araçlar kullanmaktan geçiyor. Her iki yöntem için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde:

Steam İstemcisinden Steam ID Bulma

Masaüstü/dizüstü Bilgisayarda:

1- Steam uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.

2- Sayfanın üst kısmındaki “Steam”e tıklayın.

steam id bulma

3- Menüden “Ayarlar”ı seçin.

4- Ayarlar penceresi açıldığında sol sütundan “Arayüz”ü seçin.

steam id öğrenme

5- “Mümkün olduğunda web adres çubuklarını göster” yazan kutuyu işaretleyin ve Tamam’a basın.

6- Şimdi, üst kısımdaki menüden kullanıcı adınıza tıklayın.

steam kimliği nasıl öğrenilir

7- Sayfa yüklendiğinde yeşil renkli bir URL görünecektir. “https://steamcommunity.com/profiles”den sonraki uzun sayı dizisi Steam kimliğinizdir.

steam profil linki

Mobilde:

1- Akıllı telefonunuzda Steam uygulamasını açın ve kullanıcı profilinize giriş yapın.

2- Sol üst köşedeki menü simgesine dokunun.

steam id bulma 2

3- Alt taraftaki Hesap Detayları’na tıklayın.

4- Hesap sayfasında, kullanıcı adınızın altında Steam kimliğinizi görebilirsiniz.

Steam ID Yerine Steam Profil Linki Görürseniz Ne Yapacaksınız?

Steam profil bağlantınızda 17 basamaklı Steam ID yerine başka bir şey bulursanız, özel bir Steam profil linki ayarlamış olabilirsiniz. Bu durumda, Steam profili URL’sini kopyalayabilir ve internette Steam kimliğinizi bulmanızı sağlayan stemerid.pro, stemid.xyz ve steamid.io gibi web sitelerinden birine yapıştırabilirsiniz.

Bu rehberimizde Steam ID bulma konusunda takip etmeniz gereken adımları sizlerle paylaştık. Dilerseniz, Steam’den para kazanmanın yollarını anlattığımız içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol