Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam Geniş Ekran Modu Güncellendi

Geniş Ekran modunu Steam Deck için tasarlanan yeni arayüz ile güncellendi. Uzun süredir bu güncelleme üzerinde çalıştığını açıklayan Valve, yeni Geniş Ekran modunu beta olarak yayınladı.

Valve, Steam Deck’te mevcut olan Steam Geniş Ekran modu için yenilenen kullanıcı arayüzünün, Steam istemcisi için en son beta sürümü ile Steam’in PC versiyonunda da yayınlandığını duyurdu. Beta sürecinde yer almak için izlemeniz gereken adımları aşağıda anlattık. Böylelikle, yenilenen arayüzü an itibarıyla kullanmaya başlayabilirsiniz.

Baştan aşağıya yenilenen Steam Geniş Ekran modu, son oyunlarınızın yanı sıra Steam kitaplığınızdaki diğer oyunlarda olabilecek yenilikleri gösteren yeni bir ana ekrana sahip olacak. Kütüphanenizde, mağazada ve arkadaş listenizde oyun arayabilen yeni bir evrensel arama motoru da artık güncellenen arayüz ile kullanılabilecek.

Yenilenen Steam Geniş Ekran Modu Neler Sunuyor?

Steam Geniş Ekran

Yeni kullanıcı arayüzünün bir parçası olarak, kontrolcüler için yapılandırma aracı da özel kontrolcü yapılandırmaları seçme, ayarlama ve oluşturma için daha kolay ve daha akıcı seçeneklere olanak tanıyan bir güncelleme aldı.

Oyun içi yer paylaşımı artık o anda oynanan oyun için başarıları ve kılavuzları gösterecek ve tercih ettiğiniz kumandaya bağlı olarak Steam/Kılavuz/PS düğmesine basılarak erişilebilecek. Bunun yanı sıra, aynı tuşu A/X ile birlikte kullanmak ise artık arkadaş listesini, bildirimleri, hızlı ayarları ve diğer seçenekleri barındıran bir hızlı erişim menüsü açacak.

Yenilenen Steam Geniş Ekran moduna erişmek için beta sürümüne kaydolabilirsiniz. Aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli:

  • Steam Beta İstemcisi’ne kaydolun
  • Steam’i başlatma kısayolunuzu şu parametreyle düzenleyin: -gamepadui
  • Steam’i yeniden başlatın.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.