Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam Ebeveyn Kontrolü Seçeneklerini Genişletecek

Steam'deki ebeveyn kontrolü seçenekleri çok yakında genişletilecek ve böylelikle mağazaya iki kullanışlı özellik eklenecek.

Popüler analiz web sitesi SteamDB’nin yaratıcısı Pavel Djundik, X aracılığıyla Valve’ın platformuna genişletilmiş bir ebeveyn kontrolü modu eklemek için harekete geçtiğini duyurdu. Türkiye’de “Aile Görünümü” olarak bilinen bu özellik, yakında güncellenecek.

Valve, her şeyden önce aile modunu kullananlar için iki yeni seçenek sunacak ve bu seçenekler ile çocukların platformdaki etkinliklerinin kontrolü daha kolay olacak. Ayrıca çocukların mağazada yaptıkları satın alımlar ve oynadıkları oyunlar da çok daha rahat takip edilebilecek. Peki, bu yenilikler tam olarak nasıl seçenekler sunacak? Gelin, yeni özelliklere yakından bakalım.

Steam Aile Görünümü Güncellenecek

Steam Ebeveyn Kontrolü Seçeneklerini Genişletecek
  • İlk seçenek; ebeveynlerin, çocuklarının oyun oynayarak geçirebilecekleri süreye günlük bir sınır koymalarını sağlayacak. Örneğin, çocuğunuzun oyun oynama süresini “maksimum 2 saat” gibi bir süreyle kısıtlayabileceksiniz.
  • İkinci seçenek; platform üzerinden ebeveynlerine belirli bir oyunu istediklerini bildirebilecek olan çocuklardan gelen taleplerle ilgili olacak. Örneğin, çocuklar Remnant 2’yi almak istediklerini ailelerine bildirim atacak ve aileler ise bunu onaylayacak veya reddedecek.

Steam web sitesindeki mevcut sürümde platformun yalnızca bazı ögelerine erişimi engellemenin mümkün olduğu bir “Aile Görünümü” mevcut ancak bunun pek de bir fayda sağlamadığını belirtelim. Mağazayı kısıtlama, arkadaş listesini kısıtlama, sosyal seçenekleri kısıtlama veya bazı oyunlara erişimi engelleme gibi seçenekler olsa da, arayüz pek de iyi değil.

Yalnızca basit bir PIN kodu ile çalışan bu Aile Görünümü, dört haneli bir şifre ile çalıştığı için pek güvenli de değil. Steam’de şu anda çalışan ebeveyn denetimleri hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.