Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam, Bir Ülkede Yasaklandı

Dünyanın en büyük dijital oyun platformlarından Steam, Vietnam'da yasaklandı.

Günümüzün en popüler PC oyun mağazası olan Steam, Vietnam’da yasaklandı. GamesIndustry.biz tarafından aktarılan bilgiler, bu durumun Valve’ın ticari faaliyetleri sebebiyle oluştuğu yönünde.

Bununla birlikte Vietnam.net‘te yer alan habere göre, yerel oyun geliştiricileri Steam’in geniş oyun portföyünün kapsamı ve büyüklüğü hakkında şikayette bulundu.

Vietnamlı geliştiricilerin Steam’deki binlerce uluslararası oyunun devlet onayına tabi olması nedeniyle Steam’in içerikleriyle rekabet edemeyeceklerini iddia ettikleri, bu nedenle de platformun ülkede kapatılmış olabileceği belirtiliyor.

Bu durumu “yerli yayıncılara yapılan bir haksızlık” olarak nitelendiren Vietnamlı stüdyoların, Steam’in yerli oyunlarla aynı hükümet incelemesi olmaksızın oyun yayınlamaya devam edebilmesi halinde yerel oyun geliştirmenin “yok olacağını” söyledikleri bildiriliyor.

Vietnamlı yetkililerden ya da Steam‘den “yasak” hakkında henüz resmi bir açıklama gelmedi, ancak oyunculara göre tüm Vietnamlı internet sağlayıcıları hem Steam başlatıcısına hem de Steam’in web sitesine erişimi engelledi. Ülkedeki oyuncular, Steam Forumu’na giderek üzüntülerini paylaştılar.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.