Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Valve, Yeni Steam Aileleri Sistemini Duyurdu: Neler Sunuyor?

Steam aile sistemine gelen güncelleme ile aynı anda 2 farklı oyun oynayabilecek. Detaylar haberimizde.

Belirlediğiniz diğer kişilerin kütüphanenizi kullanmasına ve oyunlarınızı oynamasına imkan tanıyan Steam Aile Paylaşımı, hiç tartışmasız platformun en çok faydalanan özellikleri arasında ilk sırada yer alıyor. Satın aldığınız oyunları arkadaşlarınız ve aile üyeleriniz ile paylaşmanızı sağlayan bu sistemde, tek bir dijital oyun kopyası sizin dışınızdaki kişilerce oynanabilir oluyor ki bu yöntem fiyatların durmadan yükseldiği şu günlerde tasarruf açısından oldukça değerli.

Valve, Steam beta istemcisinde bulunan Steam Aileleri özelliğini resmi olarak duyurdu. Halihazırda bulunan aile paylaşımı ve aile görünümünün yerini alan sistem, ailenizin hangi oyunlara erişebileceğini ve ne zaman oynayabileceğini aynı yerden kontrol etmenize olanak tanıyor. Başlamak için bir Steam ailesi oluşturabilir ve ardından en fazla 5 aile üyesini davet edebilirsiniz. Ailenizi Steam istemcinizden, mobil cihazınızdan veya internet tarayıcınızdan yönetebilirsiniz.

Steam Aileleri ile Aynı Anda 2 Oyun Oynama Dönemi

steam aileleri nedir

Bir Steam ailesine katıldığınızda, aile üyelerinizin paylaşılabilir tüm oyunlarına otomatik olarak erişim kazanırsınız ve onlar da sizin kütüphanenizdeki paylaşılabilir oyunlarınıza erişebilirler. Bundan sonra aile kütüphanenizdeki bir oyunu oynarken kendi kayıtlı oyunlarınızı oluşturabilecek, kendi Steam başarımlarınızı kazanabilecek, atölye dosyalarına ve daha fazlasına erişebileceksiniz.

Aile paylaşımı, çevrimiçi olarak başka bir oyun oynuyor olsalar bile diğer aile üyelerinin kitaplıklarındaki oyunları oynamanıza olanak tanıyor. Aile kütüphanenizde bir oyunun birden fazla kopyası varsa o oyunu ailenin birden fazla üyesi aynı anda oynayabilir. Tabii, her oyunun aile paylaşım desteğine sahip olmadığını belirtmekte yarar var. Aile paylaşımı özelliğini destekleyen oyunların listesini bu sayfadan görebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.