Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Starfield’dan Yeni Detaylar Geldi!

Starfield yönetmeni Howard, oyunla ilgili yeni detaylar açıkladı. Zor ve bir o kadar gerilimli uzay macerasına hazır olun!

Starfield birkaç ertelemeden sonra nihayet 2023’ün ilk yarısında çıkış yapacak. Bu yüzden merakla beklenen uzay RPG’si hakkında oldukça az şey biliyoruz. Ancak merakımızı bir nebze azaltacak ancak heyecanımızı daha da artıracak yeni bilgiler açıklandı. Geçen günlerde bir podcast programına konuk olan Starfield yönetmeni Todd Howard, oyun hakkında yeni bilgiler açıkladı ve bir dizi ayrıntıyı bildirdi.

Örneğin, oyundaki farklı yıldız sistemleri seviyelere göre değişkenlik gösterecek. Oyuncular genel başarısına göre, farklı konumlarda değişken zorluk seviyesine sahip görevler bulacak. Ek olarak yönetmen, geliştirici ekibin gerçek uzay yolculuğuna oldukça yaklaştığını yineledi. Yönetmenin belirttiğine göre ekip, gerçekten oyuncuları tehlikede hissettirmek ve her noktada gerginliğe sürüklemek istiyormuş. Bu yüzden oyun deneyimi gerçeğe çok yakın olacak gibi görünüyor.

Starfield Oldukça Detaylı Olacak

Starfield

Ancak tüm bu gerçekliklerin yanında oyuncular, uzayda yakıt konusunda problem yaşamayacak. Geliştirici Bethesda, bu tür detayların eğlenceyi tamamen katlettiğini düşünüyor. Açıklanan diğer bir detay ise, uzay geminizin dışındayken sık sık reaksiyon gösterecek olmanız. Bu da demek oluyor ki Starfield’ın farklı gezegenlerinde yürüdüğünüzde, giysinize bağlı olarak; sıcaklık, gaz, zehir gibi şeylere farklı tepkiler vereceksiniz. Bu yüzden giydiğiniz her kıyafetin, bulunduğunuz gezegene uyum sağlaması gerekecek. Yoksa olumsuz etkiler yaşayacaksınız.

Röportaj sırasında Howard, The Elder Scrolls 6 ve Fallout gibi oyunlara da değindi. Röportajı merak ediyorsanız buradan izleyebilirsiniz.

Starfield, 2023’ün ilk yarısında Xbox Series X/S ve PC için çıkacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.