Stardew Valley Multiplayer Modu Switch’e de Geliyor

Beklenen Stardew Valley co-op modu Switch yolunda.

ConcernedApe mahlaslı yapımcı Eric Barone tarafından resmi açıklama yapıldı ve Stardew Valley için beklenen Nintendo Switch multiplayer güncellemesinin yolda olduğunu dile getirdi. Stardew Valley’in Switch sürümünde yarından itibaren multiplayer desteği olacak.

Elbette bu co-op multiplayer modunun Stardew Valley Switch sürümüne geleceğini bir süredir bliyorduk. Hatta geçen yılın başındaki Nintendo Direct etkinliğinde Switch’in bu güncellemeyi alan ilk konsol olabileceği iddia edilmişti. Buna rağmen güncelleme ilk olarak PC’ye çıktı ve orada test edildi.

Bu yeni modu PC’de denemeyenler için de blgi verelim. Stardew Valley’nin online multiplayer eklentisiyle birlikte 4 arkadaş tek bir oyunda yer alabiliyorsunuz, birlikte çalışıyor, tarlanızı birlikte ekiyor ve ortaya tam bir ekip ruhu koyuyorsunuz.

Elbette oyunun sunduğu dünya oyuncular arasında paylaşılıyor fakat kişisel eşyalara dokunulmuyor. ConcernedApe de bunu son blog yazısında açıklığa kavuştururken, envanterlerin, yeteneklerin, başarımların, koleksiyonların, bireysel ilişkilerin, görevlerin ve yemek tariflerinin yine kişilere özel kalmaya devam edeceğini belirtti.

İşbirliğini kolaylaştırmak için Stardew Valley’nin multiplayer güncellemesinde sesli sohbet ve yazı tabanlı iletişim aracı da yer alıyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol