Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Star Ocean The Divine Force Çıkış Yaptı

Star Ocean: The Divine Force, PC ve konsollar için çıkış yaparak hızlı tempolu dövüş, birden fazla kahraman ve daha fazlasıyla heyecan verici bir uzay operası sunacak.

Star Ocean The Divine Force, PC ve konsollar için yayınlandı. Star Ocean isimli 25 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan seri, aynı zamanda uluslararası olarak yayınlanan ilk oyun olma şerefine de sahip. Bu, Square Enix’in yalnızca 2019’da piyasaya sürülen Star Ocean: First Departure remake ile başlattığı bir uygulamanın bir sonucu.

Star Ocean The Divine Force, Ekim 2021 State of Play konferansının en büyük sürprizlerinden biri olarak bir yıl önce duyuruldu. Tokyo merkezli stüdyo tri-Ace tarafından geliştirilen serinin altıncı oyunu, Integrity and Faithless’tan altı yıl sonra geldi ve serinin en son 2009’da bir Star Ocean oyunu alan Xbox konsollarına da geri dönmesini sağladı.

Star Ocean The Divine Force Bağımsız Bir Hikaye Anlatacak

Star Ocean The Divine Force

The Divine Force’da da önceki oyunlara çok benzer şekilde, hızlı tempolu dövüş ve çeşitli karakterlere sahip destansı bir uzay operasının yanı sıra önceki Star Ocean oyunlarına sınırlı geri dönüşlerle büyük ölçüde bağımsız bir hikaye olacak.

Anlatı yapısı, iki kahramanın, prenses-şövalye Laeticia ve ticaret gemisi kaptanı Raymond’un iç içe geçmiş maceralarına odaklanması anlamında 1998 klasiği Star Ocean: The Second Story’ye benzer bir şekilde işlenecek. Divine Force ayrıca oyuncuların yürüyerek veya uçarak tamamen keşfedebilecekleri devasa bir açık dünyaya sahip.

Biz, Star Ocean The Divine Force’u, tri-Ace tarafından ortaklaşa geliştirilen bir başka iddialı bilimkurgu RPG oyunu olan Lightning Returns: Final Fantasy 13’e benzettik. Oyun için tüm karakter çizimleri, Street Fighter ve eski Star Ocean oyunlarındaki çalışmaları ile tanınan bir endüstri gazisi olan Akira “Akiman” Yasuda tarafından yaratıldı.

Bir başka seri ustası, besteci Motoi Sakuraba, ekstra 150 TL karşılığında Star Ocean: The Divine Force’un Digital Deluxe Edition satın alınarak elde edilebilecek oyunun müziklerini besteledi. Bu sürüm ayrıca erken oyun arayışına yardımcı olacak bir zırh ve aksesuar paketi ile birlikte gelecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.