Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Star Citizen’ın 300 Dolarlık Gemisi Tartışmaları Alevledi

Star Citizen için Return to Jumptown adlı güncelleme yayınlandı ancak, sunucudaki oyuncuların yarısını barındırabilmesine rağmen, fiyatı neredeyse 300 dolar olan yeni bir gemi tartışmalara yol açtı.

Star Citizen için yeni bir gezegen ile tıbbi tesisler eklenmesi ve ekipman sisteminin tamamen elden geçirilmesi gibi son iki büyük güncellemeden sonra, 3.16 isimli daha mütevazı bir güncelleme yayınlandı. Dünden itibaren indirmeye açılan güncellemenin tüm detaylarını burada bulabilirsiniz.

Özetlemek gerekirse, Stanton sistemi boyunca dağılmış uzay gemisi enkazları şeklindeki tuhaf çevresel bulmacalar eklendi. Oyuncular, ölümcül tuzaklardan kaçınırken değerli ganimet arayışı içinde onları keşfetme şansı yakaladı. Ayrıca gezegen atmosferlerinde bulunan gemilerdeki hedeflere yönelik ödül avcıları için özel sözleşmeler hazırlandı. Bölge 18’de çalışan bir hastane de hayata geçirildi.

Star Citizen 3.16 Güncellemesi ile Neler Yaşandı?

Star Citizen

Oyunun sadık hayranları Jumptown 2.0 isimli PvP moduna bayıldı. Hem yasalara uyan hem de yasaları çiğneyen oyuncular, Stanton sisteminde bulunan çeşitli tesislerde uyuşturucu içeren değerli kasaların kontrolü için savaşmak için ekrana kilitlendi.

Yukarıdaki olaya bir parantez açalım. İki sene önce Star Citizen topluluğu, aylardan birinde bir ilaç laboratuvarı keşfetti. Geliştiricileri şaşırtacak şekilde, on binlerce oyuncu iki gruba ayrıldı. Biri, yasadışı uygulamaları önlemek için tesisi kapatmayı planlarken, diğerinin içerdiği maddeleri temin edip satma planları vardı. Bu sonuçta büyük bir hizip savaşına yol açtı. Bu olaylar topluluk üzerinde öyle bir iz bıraktı ki, evren Star Citizen tarihinde resmi kanon haline geldi.

Drake Cutlass Steel Tartışmaları Alevledi

Havalanan araçlar da önemli iyileştirmeler aldı. Bahsetmeye değer son yeni özellik, Drake Cutlass Black‘in özel bir çeşidi olan Drake Cutlass Steel. Steel versiyonu, askerler için 18 koltuk lehine kargo bölmesinden kurtuldu. Ayrıca, ek silahlar kuruldu. Bu nedenle, Cutlass Steel’in birimleri doğrudan ön hatlara teslim eden bir taşıyıcı olarak ideal olduğunu kanıtladı.

Asıl nokta ise oldukça tartışmalı bir hareket olduğu kanıtlanan aynı Cutlass Steel oldu. Orijinal geminin fiyatı – Drake Cutlass Black 123 dolarken, Steel modelinin fiyatı yaklaşık 300 dolar olarak açıklandı. Burada tamamen yeni bir premium gemiden değil, yalnızca Star Citizen’da orta sınıf bir model olan modifiye edilmiş bir Cutlass Black’den bahsettiğimizi hatırlatalım. Oyun topluluğunda aktif olan Reddit kullanıcıları geliştirici ekibe, koltukların ve birkaç ek silahın, Steel modeli için iki katına çıkan fiyatı haklı çıkarmak için yeterli olmadığını ifade etti.

  • Star Citizen’daki gemilerin büyük bir bölümünün oyun içi para birimi için de satın alınabileceğini belirtelim;
  • Warbond versiyonundaki gemiler ya indirimli ya da genişletilmiş sigorta planları veya kozmetik ögeler gibi özel özelliklere sahipler. Oyun içi kredilerle değil, yalnızca gerçek parayla satın alınabilirler;
  • Uygulama içi krediler, Star Citizen’ın web sitesinde daha önce satın alınan bir ürünü iade etme varsayılan prosedürü karşılığında kullanıcının aldığı sanal bir para birimi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.