Standoff 2 Başlangıç Rehberi

Standoff 2 isimli mobil FPS oyununda bilmeniz gerekenler konumuzda

Evet, gelelim Standoff 2 isimli mobil oyuna. Şu aralar oldukça popüler olan bir mobil FPS oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Bilgisayarda olduğu gibi mobil cihazlarda da bu tür oyunlar fazlalaşmaya başladı. Oyunun oynanışı ve görüntüsü oldukça güzel ve kolay. Bunu mobil CS olarakta düşünebiliriz aslında. Eğer sizde bu oyunu oynamak istiyorsanız ve yeni bir oyuncuysanız doğru yerdesiniz.

Standoff 2 başlangıç rehberi ile sizlere oyun ile bilgili bir çok temel bilgi verilecek. Ayrıca oyunda uygulamanız gereken bir çok taktik ve ipucu da gösterilecektir. Bu sayede oyunda bazı şeyleri bilerek oynayacak yani zorlanmayacaksınız. Hazırsanız konumuza geçiş yapalım.

standoff 2 baslangic rehberi 2

Standoff 2 Başlangıç Rehberi

Oyunun 2 adet modu bulunuyor. Birisi hikaye tarzı bir mod diğeri ise rekabetçi modu. Yani online mod. Şimdi normal modda tek yapmanız gereken oyuna girip oyunu oynamak ve bir yandan da bazı şeyleri öğrenmek olacak. Bu yüzden rekabetçi mod öncesi bu moda girerek bazı şeyleri kendiniz hemen öğrenebilirsiniz. Şunu da belirtmek isterim ki, oyunda maksimum performans almak için arka planda çalışan uygulamaları da kapatınız. Şimdi detaylara geçebiliriz.

Ayarlar

Öncelikle yapmanız gereken şeylerden biri ayarları kendi zevkinize göre düzenlemek. Bu oyunun kontrolleri de Call of Duty Mobile oldukça benzer yapıda. Örneğin bir defa basarak mı nişan almak isterseniz yoksa basılı tutarak mı? Bu durum kişiden kişiye değişen bir şey. Bu yüzden bunları kendinize göre ayarlamanız lazım. Ben size, bu ayarı şu şekilde yapın dersem yanlış olur. Çünkü ayarlar tamamen kişiye özel şeylerdir. Bu bölümü kendiniz halledin.

En İyi Silahlar

Peki oyunda bulunan en iyi silahlar nelerdir? Oyunda en iyi silahları kullanmak her zaman size avantaj sağlayacaktır. Gelin bunlara bir bakalım. Sizlere en iyiden en kötüye doğru bir sıralama yapalım.

  • AKR : Oyunun en iyi sialhı olarak geçmektedir. Atış hızı ve verdiği hasar gerçekten tatmin edicidir.
  • M4 : AKR’den sonra gelen gerçekten etkili silahlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.
  • M16 : M4’e benzerliği ile dikkat çekiyor. Atış hızı biraz daha düşüktür.
  • AKR12 : AKR’nin düşük özellikli silahı olarak düşünebilirsiniz.

Bu silahlar şu an oyunun en iyi silahları olarak geçmektedir. Artık bunları deneyin ve kendinize uygun olanını seçin.

Haritalar

Bir FPS oyununda en önemli şeylerden biri de haritayı bilmektir. Bunun tek yolu var. Oda oyunu bol bol oynamak. İlk kez oynadığınız haritada biraz afallarsınız. Bu çok normal. Ama oynadıkça ve haritayı iyice öğrendikçe sanki kendi evinizdeymiş gibi oynamaya başlarsınız. Ayrıca bir haritayı tamamen çözdükten sonra rakibin nerelerde olabileceğini hangi durumda karşınıza çıkabileceğini de anlarsanız. Yani bir nevi hisleriniz de gelişmiş olur. Bu yüzden haritaları öğrenmeye odaklanın.

Oyun Modları

Yanlış olmasın ama sanırım şu an oyunda 2 adet mod bulunuyor. Bunların biri Team Deathmatch, diğeri ise bomba modu. İlk mod açıkça belli. Takım olarak başka bir takıma karşı çatışıyorsunuz. Diğer mod ise CS’de olduğu gibi, bir takım bomba kuruyor, diğer takım ise bu bombayı çözmeye çalışıyor. Bu kadar basit. İlerleyen zamanlarda daha fazla modun oyuna eklenebileceği de söylenmiş.

Pratik Yapın

Geriye artık tek bir şey kaldı. Oyunu bol bol oynayarak pratik yapmak. Oyunu oynarken namluyu her zaman rakibin kafa hizasında tutmaya çalışın. Bu size her zaman avantaj sağlayacaktır. Ani durumlarda bu sayede rakibi daha önce vurabilir ve kapışmayı kazanabilirsiniz. Ayrıca silahları da bol bol kullanarak geri tepmelerini öğrenin. yani silahlara alışın. Gerisi zaten gelecektir.

Standoff 2 rehberinin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Sormak istediğiniz bir şey olursa yorum yaparak sorabilirsiniz. Görüşürüz.

1 Yorum

  1. Bir soru sorabilir miyim?
    Envanterim kısmında kutudan çıkan 2 silahım bulunuyor ama o silahları oyun başladığı zaman aktif edemiyorum yani kullanamıyorum oyunun verdiği hep aynı silahlar var ama ben envanterimde olan silahları kullanmak istiyorum nasıl yapacağım. CEVAPLARSANIZ ÇOK SEVİRİM 🙂

    Yanıtla

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol