Stalker 2’nin Dosya Boyutu, Xbox Series S Sahiplerini Üzecek

Stalker 2'nin konsollarda ne kadar disk alanı kaplayacağını öğrendik ve Xbox Series S sahiplerinin büyük bir sorun yaşayabileceği ortaya çıktı.

Yaklaşık 6 ay önce Stalker 2 sistem gereksinimlerini öğrenmiştik. Bu sayede oyunun bilgisayarlarımızın disklerinde gerçekten çok fazla yer kaplayacağını gördük ancak konsol sahiplerinin daha da büyük bir sorunu olabileceği ortaya çıktı.

Xbox Store, oyunun Xbox Series X ve Xbox Series S’deki depolama gereksinimleri hakkında bilgi yayınladı. Konsol sahipleri gerçekten üzülecek çünkü oyunun dosya boyutu bu konsollarda hiç de azımsanamayacak derecede yüksek. Bu arada Xbox Series S’in sadece 364 GB depolama alanına sahip olduğunu baştan belirtelim.

Stalker 2 Kaç GB Olacak?

Stalker 2

Stalker 2’nin Microsoft konsollarında yaklaşık 180 GB yer kaplayacağı ortaya çıktı. Bu gerçekten büyük bir değer ve Xbox Series S’in toplam depolama boyutunu hesaba kattığımızda, kesinlikle daha da büyük bir boyut. Mevcut neslin daha zayıf versiyonu, 364 GB’lık gerçek bir kapasiteye sahip. Yani, Stalker 2 tek başına mevcut alanın yarısını kaplayacak.

Xbox S Serisi sahipleri yine de son oyun boyutunun daha küçük olacağını umabilirler. Buradaki dikkat etmeniz gereken kısım “yaklaşık olarak” olmalı. Oyunun ağırlığının biraz abartılmış olması ve oyunun çıkış gününde daha küçük olması mümkün ancak, fark büyük olasılıkla çok fazla değişmeyecek; PC sürümünün boyutunun 150 GB olduğunu unutmayın.

Ayrıca koleksiyon yapmakla ilgileniyorsanız, oyunun koleksiyon sürümünün içeriğine ve fiyatına buradan ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra Stalker 2’de araç kullanamayacağımız gibi birçok bilgi paylaştığımız bu haberimize de göz atabilirsiniz.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol