Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Stalker 2’den Moralleri Bozan Haber

Ukrayna merkezli oyun geliştirme stüdyosu GSC Game World, yapım aşamasında olan Stalker 2 için epey bir süre daha bekleyebileceğimize işaret etti.

Stalker 2’nin Ukraynalı geliştiricisi GSC Game World, Rus işgaline ve oyunun geliştirme sürecine dair yeni bir açıklama yaptı. Stüdyo tarafından yayınlanan bir videoda, ekibin bu süre zarfında kendilerini ve ailelerini korumaya odaklandıkları belirtildi. GSC Game World’ün ana ofisi, Rus ordusu tarafından saldırıya uğrayan başkent Kiev’de bulunuyor.

Yapım aşamasında olan Stalker 2’yi geri plana atmak zorunda kaldıklarını söyleyen stüdyo, “Şu anda çalışanlarımızın ve ailelerinin hayatta kalmasına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Oyunun gelişimi arka planda kaldı, ancak zafere ulaştıktan sonra kesinlikle devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Stalker 2 İçin Bir Süre Daha Bekleyebiliriz

stalker 2

Paylaşılan videoda, Ukrayna’daki saldırılar ve sonrasında oluşan yıkım gösteriliyor. Rusya’nın saldırısının başlamasından kısa süre sonra GSC Game World başta olmak üzere Frogwares, Tallboys ve Vostok Games gibi Ukraynalı oyun stüdyoları, resmi Twitter hesapları aracılığıyla Ukrayna’nın bağımsızlığının devam etmesi ve ülkelerine yönelik saldırıya son verilmesi çağrısında bulunmuştu.

Firma, Stalker 2: Heart of Chernobyl‘i bu yıl içinde piyasaya sürmeyi planlıyor, ancak projenin ertelenip ertelenmeyeceği henüz belli değil. Saldırıların ardından Ukrayna, PlayStation, Xbox ve espor kuruluşlarından Rusya’daki faaliyetlerini durdurmalarını istedi.

Birden fazla film stüdyosu ülkedeki yeni filmlerinin gösterimlerini askıya alırken, Apple da ikinci bir duyuruya kadar Rusya’da ürün satışlarını durdurduğunu açıkladı. Son olarak dünyanın önde gelen espor organizatörlerinden ESL, Rus hükümeti ile açık bağları olan kişi ve kurumları tüm turnuvalarından men ettiğini açıkladı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.