Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Spotify Podcast Yatırımlarında Hız Kesmiyor

İçerik üreticilerine 100 milyon dolar yatırım yapacağını söyleyen Spotify'dan ilk hamle Podcast reklamları için geldi. ilk hamle

Spotify bugün, reklamverenlere yönelik tekliflerini genişletmek amacıyla iki büyük podcast reklam teknolojisi şirketi Chartable‘ı ve Podsights‘ı satın aldığını duyurdu. Şirketler, markaların ve ajansların podcast reklamlarının etkinliğini daha iyi gerçekleştirmelerine yardımcı olan popüler araçlar sunuyor.

Satın alma işlemini açıklayan bir blog gönderisinde Spotify, her iki şirketin de reklam platformunu nasıl genişleteceğini açıkladı. Podsights ile reklamverenler, bir reklama kimin tıkladığını ve tıkladıktan sonra hangi eylemleri gerçekleştirdikleri hakkında daha ayrıntılı veriler görebilecekler.

Spotify Kullanıcılarına Özel Reklamlar Oluşturuyor

Spotify

Chartable‘ın satın alınma amacı, podcast’lerle ilgili podcast reklamlarına yönelik görünüyor. İki promosyon aracı olan SmartLinks ve SmartPromos artık podcast yayıncılarına sunulacak. SmartPromos, podcast yayıncılarının hangi reklamların indirmeyle sonuçlandığını görmelerine ve esas olarak reklam kampanyalarının başarısını ölçmelerine olanak tanıyacak. Chartable’ın web sitesine göre SmartLink’ler, dinleyicileri otomatik olarak podcast’lerine yönlendiren paylaşılabilir, izlenebilir linkler.

Spotify, son birkaç yılda podcast tekliflerini genişletmek için büyük yatırımlar yapmıştı. Bu iki satın alma ise platforma katılmak isteyen reklamcılar ve profesyonel podcast yayıncıları için işleri tatlandıracak gibi görünüyor. Podcast reklamlarının son birkaç yılda arttığını söyleyelim. Çünkü bu platform, reklam kurulumunu uygulama içi reklamlarla ve kullanıcılar için uyarlanmış önceden kaydedilmiş reklam alanlarıyla genişletti. Kısa zaman önce şirket içi podcast stüdyolarını kapatan platformun, bu satın alımı ise ilginç bir hamle oldu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.