İptal Edilen Spider-Man 4’ten Oynanış Görüntüleri Yayınlandı

Radical Entertainment'ın geliştirdiği ve yıllar önce iptal edilen Spider-Man 4'ün erken döneminin bir oynanış videosu çevrimiçi olarak yayınlandı.

Obscure Gamers, Radical Entertainment tarafından iptal edilen Spider-Man 4 oyununu gösteren on sekiz dakikalık bir görüntü yayınladı. Oyunun gelişimi 2008’de başladı ve Sam Raimi’nin yönettiği aynı başlıktaki filmle bağlantılı bir oyun olacaktı. Sonunda Sony Pictures’ın kararıyla film iptal edildi ve yerine Marc Webb’in yönettiği The Amazing Spider-Man yapıldı.

Video, Xbox 360 için geliştirilmiş erken bir sürümden sahneleri gösterdi. Bu süreç boyunca geliştirici ekip sadece oyunun yalnızca yaklaşık yüzde 15’ini ve dört görevini hazırlayabildi. Ek olarak oyun PC, PlayStation 3, Nintendo Wii ve DS’de de yayınlanacaktı. Nintendo versiyonu sırasıyla Eurocom ve Vicarious Visions tarafından yönetilecekti.

Spider-Man 4

Spider-Man 4 Neler Sunacaktı?

İlginç bir şekilde oyun, prototipi olarak kullanılan, Radical Entertainment tarafından geliştirilen başka bir oyundan, motor ve kaynaklar (özellikle New York haritası) alınarak geliştirildi. Sonunda Spider-Man 4 hiçbir zaman tamamlanmadı ancak 2012’den itibaren başka bir prototipin temeli oldu. Wii versiyonu, tescilli bir EngineX motoru üzerinde geliştirilen tamamen ayrı bir projeydi ve hikayesi doğrusal olacaktı. O sürümden görüntüleri burada görebilirsiniz.

O zamandan beri, oyundan çeşitli konsept sanatlar ve görüntüler, iptal edilen yapım üzerinde çalışan kişiler tarafından yayınlanan çevrimiçi olarak ortaya çıktı. Onları burada bulabilirsiniz.

Biz oyunun erken sürümünden bile oldukça etkilendik. Peki siz bu yapım hakkında ne düşünüyorsunuz? Oyunun çıkmasını ister miydiniz yoksa iptal edilmesi iyi mi olmuş? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol