Sony Xperia XZ2 Performans Testinde Gözüktü

Sony'nin yeni akıllı telefon modeli XZ2, benchmark testinde ortaya çıktı.

Akıllı telefon üreticisi Sony, Şubat ayının sonuna doğru düzenlenecek olan MWC 2018 etkinliğine katılacağını doğruladı. İrlandalı iletişim operatörü Three de yanlışlıkla Sony’nin yeni modeli Xperia XZ2‘nin fuar kapsamında tanıtılacağını duyurunca, gözler yeniden Sony’ye çevrildi.

Çıkışı merakla beklenen Sony Xperia XZ2’nin teknik özelliklerini ve fiyatını merak eden onlarca Sony hayranı, şimdilerde düzenlenen “benchmark” testi sonucu modelin ilk kez gün yüzüne çıkmasının sevincini yaşıyor.

Sony Xperia XZ2’nin teknik özellikleri paylaşıldı

Yapılan benchmark testi sonucunda Sony Xperia XZ2 modelinde Qualcomm’un Snapdragon 845 işlemcisinin kullanılacağı öğrenildi. Cihazın 4 GB RAM‘in yanı sıra 18:9 orantıya ve 2160×1080 HD çözünürlüğe sahip bir ekrana ev sahipliği yapacağı bilgisi de test sonucu ortaya çıktı. Ancak bugüne dek iddialar XZ2’de 4K çözünürlüklü ekran kullanılacağı yönündeydi. İşletim sistemi olarak ise Android 8.0 Nougat sürümü tercih edilmiş.

Adı geçen model XZ2 olmayabilir!

Ancak burada bir ihtimal daha var: Benchmark testi sonuçlarında doğrudan Xperia XZ2’nin ismi geçmedi, yerine Sony H8266 model ismi kullanıldı. Ancak son model ve yüksek performanslı Snapdragon 845 işlemciye sahip olması, bu gizemli modelin Xperia XZ2 olacağına dair iddiaların kuvvet bulmasına sebep oldu.

Yeni model hakkında en detaylı ve doğru bilgiye muhtemelen MWC 2018 (Mobil Dünya Kongresi) etkinliğinden önce ulaşabilmek mümkün olmayacak. Kim bilir, belki etkinlik kapsamında XZ2’den başka akıllı telefon modelleri de görücüye çıkar.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>