Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sony’den PS Plus Zammı Açıklaması: Mecburuz

Geçtiğimiz ay abonelik servisi PlayStation Plus'ın fiyatlarını dünya genelinde artıran Sony, tepki toplayan kararı savundu.

Dünyanın en büyük oyun odaklı abonelik servislerinden biri olan PlayStation Plus, eylül ayında büyük bir zam görmüştü. Dünya genelinde uygulanan artışın en fazla vurduğu ülke ise Türkiye olmuştu. Öyle ki, üyelik planlarının yüzde 500 oranında yükseldi. Temel katman olan Essential’ın yıllık ücreti 240 TL’den 1.400 TL‘ye çıkarken, Extra ve Deluxe üyelikler ise sırasıyla 2.340 TL ve 2.740 TL olarak güncellenmişti.

Yalnızca Türkiye’de değil, aynı zamanda dünyada tepki çeken zam kararı hakkında sessizliğini bozan Sony, bu adımı atmak zorunda kaldıklarını belirtti. Verdiği bir röportajda konuşan Sony Interactive Entertainment’ın üst düzey yöneticilerinden Eric Lempel, şirketin piyasa koşullarına ayak uydurmak için zam yaptığını söyleyerek, verilen kararı savundu.

PS Plus Zammı, Fiyatları Yüzde 500 Oranında Artırdı

ps plus zam sony

Sony’nin PS Plus fiyatını yükseltmekten başka seçeneği olmadığını vurgulayan Lempel, “PlayStation Plus’ı harika yapmak istiyoruz, Geçen yıl yeniden başlatmamız ve katman sistemini tanıtmamızla, birçok tüketici PlayStation 5’te çok fazla değer olduğunu kabul etti. Dünyadaki hemen hemen her şey gibi, fiyatlandırmamıza bakmalıyız ve piyasa koşullarına uyum sağlamalıyız” ifadelerini kullandı.

Diğer birçok abonelik hizmetinin aksine, uzun yıllar boyunca dünyanın yüzde 85’i için PlayStation Plus fiyatlandırmasına dokunmadıklarına dikkat çeken Sony yöneticisi, kur dalgalanmaları ve enflasyon sebebiyle ilk kez güncelleme yapmak durumunda kaldıklarını söyledi. Türkiye özelinde konuşursak, abonelik servisinin fiyatını gerçekten de çok uzun süredir kıpırdamadan duruyordu. Türk lirasının dolar karşısındaki yüksek değer kaybı, zam oranının da astronomik olmasına yol açtı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.